https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/navrat-nosorozcu-do-afriky-svoje-sily-spojily-zoo-dvur-kralove-veronika-varekova-toms-a-elle
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Dvůr Králové: Návrat nosorožců do Afriky – svoje síly spojily ZOO Dvůr Králové, Veronika Vařeková, TOMS a Elle

16. května 2017 | ZOO Dvůr Králové
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158
Na letošní léto připravila obuvnická značka TOMS pro Českou republiku speciální model Save the rhino Alpargata, jehož koupí podpoříte návrat nosorožců černých (jinak též dvourohých) ze ZOO Dvůr Králové do Afriky. Do propagace modelu se zapojila modelka Veronika Vařeková, která se zoo dlouhodobě spolupracuje, a také módní časopis Elle.

„Jsem nadšená, že dvorská zoo dokáže vracet tak charismatická zvířata, jako jsou nosorožci, do míst, kde byli v minulosti vyhubeni. Rwanda je nádherná země, v níž se snažím pomáhat, a těší mě, že s dvorskou zoo mohu spolupracovat na plánovaném transportu nosorožců právě sem,“ říká Veronika Vařeková.

Poslední nosorožec černý byl ve Rwandě zaznamenán v roce 2007. K jejich návratu došlo na začátku letošního května, kdy byla do země převezena skupina zvířat z Jihoafrické republiky. „Pro lepší vyhlídky nově založené populace je důležité, aby se zvířata z jižní Afriky mohla spojit s geneticky nepříbuznými zvířaty z evropských zoologických zahrad,“ vysvětluje Jan Stejskal, vedoucí zahraničních projektů ZOO Dvůr Králové.

Speciální model TOMS Save the rhino a společné úsilí ZOO Dvůr Králové a Veroniky Vařekové jsou představeny v červnovém čísle časopisu Elle, které vyšlo v pondělí 15. května. „TOMS je ve filantropickém světě super partner a já jsem jemu a Elle vděčná, že nás v projektu podporují,“ doplňuje Veronika Vařeková.

ZOO Dvůr Králové pomáhá ochraně volně žijících zvířat v různých afrických zemích. Například do Tanzanie úspěšně převezla čtyři nosorožce černé, kteří už mají v Africe vlastní mláďata. TOMS v České republice podporuje projekt dvorské zoo a Veroniky Vařekové, jehož cílem je návrat nosorožce černého do Rwandy. Veškerý výtěžek z prodeje modelu TOMS Save the rhino míří na podporu právě tohoto záměru.

Limitovaná edice modelu TOMS Save the rhino je ke koupi mimo jiné na stránkách www.urbanlux.cz a také v Zooshopu dvorské zoo. Snahy ZOO Dvůr Králové o záchranu nosorožců v Africe můžete podpořit rovněž příspěvkem na Konto WILDLIFE: 264350610/0300.
Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist