https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/navstevnici-snezky-pomuzou-jizdou-lanovkou-detskemu-hospici-v-brne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům pro Julii: Návštěvníci Sněžky pomůžou jízdou lanovkou dětskému hospici v Brně

28. června 2023 | Dům pro Julii
Z každé zakoupené jízdenky lanovou dráhou na Sněžku v hlavní sezoně bude věnováno pět korun na podporu dětského hospice Dům pro Julii v Brně. Návštěvníci nejvyšší hory České republiky tak během letních prázdnin pomůžou neziskové organizaci, která pečuje o nevyléčitelně nemocné děti a staví unikátní dětský hospic, jehož dokončení je plánováno na příští rok. Charitativní spolupráci pro měsíce červenec a srpen schválilo vedení akciové společnosti Lanové dráhy Sněžka, kterou vlastní město Pec pod Sněžkou.

„Jsme velmi rádi za tento vstřícný a dobročinný krok od zástupců společnosti Lanové dráhy Sněžka a města Pec pod Sněžkou. Těší nás propojení turistiky a pomoci druhým, vyjádření podpory naší organizaci si velmi vážíme,“ řekla ředitelka Domu pro Julii Radka Vernerová.

V Brně aktuálně pokračuje stavba lůžkového dětského hospice, prvního zařízení tohoto typu v Česku. Dokončení výstavby a zahájení provozu je plánováno na léto roku 2024. Již nyní tým Domu pro Julii poskytuje profesionální zdravotní a sociální podporu rodinám s vážně nemocnými dětmi v jejich domácím prostředí. Zdravotní sestry a pečovatel/ky dojíždějí za dětskými klienty po Jihomoravském kraji.

„Tento způsob podpory upozorní na potřebu sounáležitosti. Lanová dráha ulehčuje návštěvníkům výstup na nejvyšší horu republiky, stala se cílem letních rodinných dovolených. Jsme rádi, že v letošní hlavní sezoně část výtěžku z jízdného symbolicky odlehčí některým rodinám v jejich každodenní náročné situaci, a to díky činnosti organizace Dům pro Julii,“ uvedla starostka města Pec pod Sněžkou Ilona Karlíková.

Hora Sněžka je jednou z nejvíce navštěvovaných turistických lokalit v Krkonoších i celé naší republice. Služby lanové dráhy v loňském roce využilo téměř čtvrt milionu turistů. Jízdné lanovkou z Pece pod Sněžkou na nejvyšší českou horu a zpět bude stát během letních prázdnin 680 Kč, do mezistanice na Růžové hoře a zpět vyjde na 480 Kč. Z každé jízdenky bude pět korun věnováno organizaci Dům pro Julii, a to až do maximální stanovené výše hodnoty daru 500 000 korun.

„Cílem naší organizace je odlehčit rodinám, které pečují o své nevyléčitelně nemocné děti 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Péče je to dlouhodobá a velmi intenzivní. Umožňujeme pečujícím rodičům si na chvíli odpočinout. V lůžkovém hospici poskytneme komplexní služby, zprostředkujeme veselé okamžiky a podporu i v těch nejtěžších chvílích. Je důležité si uvědomit, že dětský hospic nebude pouze místem posledního rozloučení, ale prostorem naplněným dětskou radostí,“ doplnila Radka Vernerová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist