https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/navstivte-zoo-brno-za-vyslouzily-spotrebic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ELEKTROWIN a.s.: Navštivte Zoo Brno za vysloužilý spotřebič

19. května 2016 | ELEKTROWIN a.s.
Autor: Eliška Paulová, tel: 606028817
Přijďte v sobotu 21. května s vysloužilým elektrospotřebičem do Zoologické zahrady Brno, odevzdejte ho do přistaveného kontejneru a získejte dětskou vstupenku. Můžete zde odevzdat například rychlovarnou konvici, toustovač, žehličku či fén.
Příležitost jak pomoci s recyklací nepotřebných spotřebičů připravil kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu, ve spolupráci s Jihomoravským krajem a brněnskou zoo.
Tento den bude v Zoologické zahradě probíhat zábavná akce pro děti a rodiče Zvířátka také nekouří u příležitosti Světového dne bez tabáku.
Návštěvníci budou mít možnost se u stánku ELEKTROWINu dozvědět, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.
„Recyklaci je potřeba stále připomínat stejně tak, jako že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. ELEKTROWIN působí na trhu již více než deset let a za tu dobu jsme vybudovali přes 13 000 sběrných míst,“ vysvětluje vedoucí zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Jan Marxt.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a likvidaci nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu. Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 15 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 245 000 tun. Zaměřuje se na chladicí zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 13 000 sběrných míst po celé České republice. Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.
Zoo Brno a stanice zájmových činností, která má za sebou víc než šedesát let existence, nabízí návštěvníkům na ploše 38 hektarů jedinečnou příležitost setkat se se zvířaty celého světa. V současné době představuje ideální místo pro odpočinek uprostřed nádherné přírody lesoparku Mniší hory v Brně-Bystrci. Brněnská zoologická zahrada je však nejenom centrem oddechu a poznání, je také odborným pracovištěm a provozuje Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy v Jinačovicích. V jejím rámci pečuje o zraněná zvířata z okolní přírody, která po vyléčení a rekonvalescenci vrací opět na místo nálezu. Nabídka přednášek, kulturních akcí, výstav i programů pro handicapované děti – to vše dotváří činnost organizace, která je od roku 1953 nedílnou součástí jihomoravské metropole. Více informací se dozvíte na www.zoobrno.cz.


Pro bližší informace, prosím, kontaktujte:
Jan Marxt, ELEKTROWIN, e-mail: jan.marxt@elektrowin.cz
Eliška Paulová, tel: 606028817 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist