https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/navstivte-zoo-ohrada-za-spotrebic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ELEKTROWIN a.s.: Navštivte Zoo Ohrada za spotřebič

28. dubna 2016 | ELEKTROWIN a.s.
Autor: Eliška Paulová, tel: 606028817
Hluboká nad Vltavou, 28. dubna 2016 – Přijďte v neděli 1. května 2016 s vysloužilým elektrospotřebičem do Zoologické zahrady Ohrada, odevzdejte ho do přistaveného kontejneru a získejte dětskou vstupenku. Můžete zde odevzdat například rychlovarnou konvici, toustovač, žehličku či fén.
Tuto akci připravil kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu ve spolupráci se Zoo Ohrada, která tuto akci spojila s oslavami 77. výročí založení zoo a také s akcí MAY DAY!
Děti i dospělí budou mít možnost se u stánku ELEKTROWINu dozvědět, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.
„Recyklaci je potřeba stále připomínat stejně tak, jako že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. ELEKTROWIN působí na trhu již více než deset let a za tu dobu jsme vybudovali přes 13 000 sběrných míst,“ vysvětluje vedoucí zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Jan Marxt.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a likvidaci nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu. Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 15 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 245 000 tun. Zaměřuje se na chladicí zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 13 000 sběrných míst po celé České republice. Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.
Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou je nejkrásnější zoologická zahrada na jihu Čech. Od doby jejího vzniku, v roce 1939, ji navštívilo již více než 10 milionů návštěvníků. Je členem mnoha mezinárodních asociací, mimo jiné i členem Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA). Většina expozic byla vybudována v posledních deseti letech. V blízkosti zoo bylo vybudováno velkokapacitní parkoviště pro návštěvníky. Zoo má otevřeno 365 dní v roce. Více informací na www.zoohluboka.cz

Pro bližší informace, prosím, kontaktujte:
Jan Marxt, ELEKTROWIN, e-mail: jan.marxt@elektrowin.cz
Eliška Paulová, tel: 606028817 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist