https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nechceme-zastaveni-vystavby-v-cr.vyzyvame-premiera-k-jednani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Nechceme zastavení výstavby v ČR. Vyzýváme premiéra k jednání

23. ledna 2020 | ODS
​​​​​​​Občanští demokraté vyzývají premiéra k úpravě stavebního zákona, aby nedošlo k zastavení výstavby v České republice. Za nesmyslné považují zřízení Centrálního stavebního úřadu a navrhují celkové zrychlení a zjednodušení stavebního řízení.

„Vyzývám premiéra k jednání, abychom se z nepřijatelné 157. pozice na světě v rychlosti stavebního řízení posunuli alespoň o sto míst nahoru. Budeme chtít odpověď na otázku, zda bude či nebude zřízen další zbytečný moloch v podobě Centrálního stavebního úřadu, který by znamenal přesun 13 500 úředníků, a o kterém BIS hovoří jako o velkém korupčním riziku. Budeme chtít slyšet záruky, že se změny nedotknou současných pravomocí měst a obcí. Budeme chtít, aby premiér a další zástupci vlády spolupracovali s poslaneckou skupinou, která již úspěšně pracovala na nedávno přijaté digitalizaci stavebního řízení,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Díky naší iniciativě se podařilo nachystat kompletní elektronizaci stavebního řízení. To je významný krok ke zrychlení stavebního řízení. Jsme přesvědčeni, že Česká republika nemá jít v novém zákoně cestou centrálního veleúřadu. Chceme stavební řízení zjednodušit a sjednotit. Chceme přispět k tomu, aby se odstranily vážné nedostatky vládního návrhu, podařilo se zachránit dobré věci a najít pro Českou republiku řešení, které bude znamenat rychlejší stavební řízení, a tím pádem další možnosti pro rozvoj české ekonomiky,“ sdělil Martin Kupka, místopředseda ODS.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist