Tomáš Salov "> Nejkrásnější louky Českosaského Švýcarska – Výzva k účasti v soutěži - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nejkrasnejsi-louky-ceskosaskeho-svycarska-vyzva-k-ucasti-v-soutezi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa NP České Švýcarsko: Nejkrásnější louky Českosaského Švýcarska – Výzva k účasti v soutěži

24. května 2023 | Správa NP České Švýcarsko
Autor: Tomáš Salov, tel: 412 354 049, 737 276 865
Již po dvacáté se hledají nejkrásnější louky Českosaského Švýcarska. Jde o stejnojmennou soutěž, které se mohou zúčastnit jak majitelé luk, tak zemědělci tyto plochy obhospodařující. Plocha musí mít rozlohu alespoň 1000 metrů čtverečních a v době pochůzky odborníků nesmí být posečená.

Hodnocení odbornou porotou složenou z pracovníků Správ národních parků České a Saské Švýcarsko a Spolku péče o krajinu (Landschaftspflegeverband Sächsische Schweiz - Osterzgebirge e.V.) proběhne do 7. června 2023. Bude hodnocen vzhled louky, způsob jejího obhospodařování, biologická rozmanitost jejího rostlinného společenstva, případně i ochranářská opatření a využití posečené hmoty.

Soutěž je příležitostí pro majitele a / nebo správce luk prezentovat své nejkrásnější louky a získat patřičné uznání a ocenění. Cílem soutěže je zároveň zvyšování povědomí veřejnosti o ochraně volné krajiny, významu extenzivního hospodaření pro naši krajinu a o hodnotě práce, která je přitom vynakládána.

Zájemce prosíme, aby do 2. června 2023 zaslali přihlášku do soutěže s uvedením jména, adresy a telefonního čísla účastníka a umístění luční plochy (údaje z katastru). Ocenění třech nejlepších z Čech a Saska proběhne 17. září 2023 na Luční slavnosti v Königsteinu, místní části Ebenheit, na úpatí stolové hory Lilienstein. Žádost lze zaslat na e-mail: p.bauer@npcs.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist