Miroslav Šuta "> Nejnebezpečnější toxické odpady z Milovic odvezeny - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nejnebezpecnejsi-toxicke-odpady-z-milovic-odvezeny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Greenpeace ČR: Nejnebezpečnější toxické odpady z Milovic odvezeny

11. září 2000 | Greenpeace ČR
Autor: Miroslav Šuta
Mezinárodní organizace Greenpeace zkontrolovala aktuální stav ilegální toxické skládky v Milovicích. Podstatná část nejnebezpečnějších toxických odpadů byla z Milovic odvezena. Odpady obsahující kyanidy a DDT převzala a zlikvidovala firma A.S.A. Více než 60 tun olejů s vysokou koncentrací polychlorovaných bifenylů (PCB) již na milovické skládce také není. Sudy obsahující podle expertiz Greenpeace asi 5800 kg toxických PCB a na 40 g velmi nebezpečných dioxinů byla pověřena zabezpečit, odvézt a uskladnit firma EKOBO a.s. Ta ale utajuje, co s nimi za peníze daňových poplatníků udělala a kde se odpady nacházejí.

„Považujeme za neuvěřitelné, že nejen veřejnost, ale ani odpovědné státní orgány stále neví, co se s tak nebezpečnými jedy děje a kde jsou,“ prohlásil MUDr. Miroslav Šuta, koordinátor toxické kampaně Greenpeace. „Proto jsme podali podnět České inspekci životního prostředí, která případ stále vyšetřuje.“

Na skládce v Milovicích se stále nachází asi 1 800 kg zeminy kontaminované PCB a nikterak nezabezpečený kontejner obsahující barely se zbytky toxických odpadů. Greenpeace i nadále usiluje o úplné odstranění skládky a bezpečnou likvidaci odvezených odpadů.


Další informace:
MUDr. Miroslav Šuta, koordinátor projektu „Toxické látky a zdraví“
Greenpeace ČR
tel.: 02/24 31 96 67, fax: 02-311 22 89, mobil: 0603/443 140
e-mail: msuta@cz.greenpeace.org

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist