https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nejsou-zeleni-jako-zeleni-ty-prave-najdete-na-kandidatce-spolu-pro-kraj
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Královéhradecký kraj: Nejsou Zelení jako Zelení: ty pravé najdete na kandidátce SPOLU PRO KRAJ

V minulém týdnu jsme zaznamenali předvolební průzkum volebních potenciálů jednotlivých stran a uskupení kandidujících do krajských voleb, který pro Českou televizi pro účely nominace stran do televizních debat zpracovala agentura KANTAR.

V mnoha krajích, včetně toho našeho, se na základě tohoto průzkumu do debat kvalifikovali i zástupci tzv. Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT. Tento poměrně okrajový politický subjekt (v posledních volbách do Evropského parlamentu získal zhruba 14 tisíc hlasů), jehož řadami prošla řada přinejmenším problematických kandidátů, těžil v průzkumu zejména z toho, že ve většině krajů letos Strana zelených kandiduje v rámci koalic, což vedlo mnohé respondenty k záměně DSZ právě za Stranu zelených. To ostatně na svém Twitteru nepřímo potvrdila i samotná agentura KANTAR.

Věříme, že naši voliči vnímají dlouhodobou práci, která je za našimi zvolenými zástupci napříč Královéhradeckým krajem, ať už jde o královéhradeckého náměstka primátora Martina Hanouska, v Trutnově působícího zastupitele Petra Sobotku, vrchlabskou stálici Leoše Zvoníčka nebo odborně i politicky činného Jiřího Kulicha z Horního Maršova. Věříme, že právě oni si zaslouží Váš hlas. I proto cítíme potřebu Vás na toto riziko záměny upozornit a připomenout, že výše zmíněné a řadu dalších opravdových Zelených najdete v blížících se krajských volbách, které se uskuteční 2. a 3. října 2020, na kandidátní listině SPOLU PRO KRAJ – Osobnosti kraje, ČSSD a Zelení (číslo 4).

Děkujeme za Vaši dosavadní přízeň a přejeme šťastnou ruku u volebních uren.

Více informací o naší kandidátce a programu najdete na webu SPOLU PRO KRAJ - www.spoluprokraj.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist