https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nejvetsi-kruh-penizovek-vyrostl-na-janske-hore
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Největší kruh penízovek vyrostl na Janské hoře

15. srpna 2016 | Správa KRNAP
Autor: Jakub Kašpar, tel: 724 175 927
Při houbaření na Janské hoře nedaleko Janských Lázní našla minulou sobotu paní Jana Tláskalová ze Svobody nad Úpou veliký kruh, tvořený penízovkami. Zdá se, že jde o zatím největší nalezený kruh těchto hub v Česku.

Paní Tláskalová krátce předtím zaznamenala v médiích zprávu o tom, že podobně velký kruh našel houbař na Vysočině a jeho nález bude zapsán do České knihy rekordů (viz http://jihlava.idnes.cz/nejvetsi-houbovy-carodejny-kruh-u-pelhrimova-foq-/jihlava-zpravy.aspx?c=A160804_133401_jihlava-zpravy_mv). Protože se jí zdálo, že kruh na Janské hoře je ještě větší, kontaktovala Správu KRNAP. Naše kolegyně Irena Hubálková se pak vydala s nálezkyní „kruh“ změřit a zjistila, že jeho průměr je 270 cm a v kolmém směru 240 cm. Mělo by se tak jednat ještě o větší kolonii těchto hub. Správa KRNAP tak dnes se souhlasem nálezkyně nahlásila objev správci České knihy rekordů – Agentuře Dobrý den.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap
Jakub Kašpar, tel: 724 175 927 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist