https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nemecko-chysta-miliardovou-dotaci-elektromobility
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Agentura J.L.M.: Německo chystá miliardovou dotaci elektromobility

29. dubna 2016 | Agentura J.L.M.
Autor: Agentura J.L.M., tel: www.jlmpraha.cz


Německá vláda se chystá během května schválit program masivní podpory elektromobility. Podle ministra financí Wolfganga Schäubla se jedná o finanční podporu v celkové výši jedné miliardy eur. Z toho výši 600 milionů eur bude tvořit státní příspěvek na nákup nových elektromobilů a hybridních aut. Při nákupu vozu v ceníkové ceně do šedesáti tisíc eur to bude maximálně čtyři tisíce eur u elektroauta a nanejvýš tři tisíce eur u hybridního auta. Během jednání zástupců vlády a automobilového průmyslu 27. dubna přislíbili zástupci automobilek Volkswagen, Daimler a BMW padesátiprocentní podíl na prémiích. V Německu jezdí v současné době kolem 55.000 elektromobilů (přičemž jen v roce 2015 jich bylo nově registrováno více než 23 tisíc). S plánovanou podporou by se podle odhadu ministra hospodářství Sigmara Gabriela mohl jejich počet zvýšit do roku 2020 na půl milionu, což je ale jen polovina dosavadního vládního cíle.


Výstavbu infrastruktury dobíjecích stanic chce stát podpořit částkou 300 milionů eur, z níž je 200 milionů určeno k budování rychlodobíjecích stanic v letech 2017 až 2020. Podle informací německého Spolkového svazu pro energetiku a vodní hospodářství (BDEW) bylo v Německu ke konci roku 2015 v provozu 5.836 veřejných dobíjecích stanic ve více než 900 městech a obcích. Mezi městy vedou Berlín (433), Stuttgart (370) a Hamburk (203). Ze spolkových zemí se nejvíce dobíjecích stanic nachází na území Severního Porýní-Vestfálska (1.255), Bádenska-Württemberska (1.097) a Bavorska (794).

Některé firmy vidí v rozšiřování sítě dobíjecích stanic potenciální možnosti pro své výrobní a obchodní aktivity. Novinkou je například desetimetrová věž WinTower s Darrieovou větrnou turbínou a dvaatřiceti fotovoltaickými panely. Zařízení na výrobu stoprocentně ekologické elektřiny uvedla na trh společnost SolarConsult a do jeho spodní části lze zabudovat až tři dobíječky pro elektromobily a elektrokola, umožňující proces nabíjení s výkonem až 22 kW. Dle tvrzení výrobců odolá větrník (jmenovitý výkon 600 W) rychlosti větru do 22 m/s a solární CIS moduly vykazují vysokou účinnost i za zhoršených světelných podmínek a při částečném zastínění. WinTower údajně vyprodukuje až 3.000 kWh zelené elektřiny ročně.

https://www.bdew.de/internet.nsf/id/bdew-erhebung-elektromobilitaet-de?open&ccm=900030
http://www.pv-magazine.de/nachrichten/details/beitrag/bundesregierung-will-elektroautos-mit-bis-zu-4000-euro-kaufprmie-frdern_100022853/
http://www.zsw-bw.de/uploads/media/pi05-2016-ZSW-ZahlenElektromobilitaet_01.pdf
http://energyload.eu/elektromobilitaet/ladestationen-infrastruktur/wintower-elektrofahrzeuge/
http://www.wintower.de/komponenten/
Agentura J.L.M., tel: www.jlmpraha.cz tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist