https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/netopyri-geocachingova-serie-dosahla-3000-logu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů: Netopýří geocachingová série dosáhla 3000 logů

21. srpna 2018 | Česká společnost pro ochranu netopýrů
Autor: Eva Cepáková, tel: 732 615 295
Oblibu geocachingu využívá Česká společnost pro ochranu netopýrů pro propagaci ochrany létajících savců od loňského léta. Série „S Drákulou v netopýřím světě“ přináší hledačům keší zajímavosti ze světa vrápenců a netopýrů na deseti místech v krásných koutech středních a jihozápadních Čech. Za rok svého působení nasbírala úctyhodných 3000 logů.

Oblibu geocachingu využívá Česká společnost pro ochranu netopýrů pro propagaci ochrany létajících savců od loňského léta. Série „S Drákulou v netopýřím světě“ přináší hledačům keší zajímavosti ze světa vrápenců a netopýrů na deseti místech v krásných koutech středních a jihozápadních Čech. Za rok svého působení nasbírala úctyhodných 3000 logů. „Naše série má u lovců keší úspěch, k čemuž určitě přispělo umístění krabiček na atraktivních lokalitách. Hledat krabičky s netopýřím tajemstvím se během jediného roku vypravily tři tisíce nadšenců. Věříme, že hra pomohla k poznání života létajících savců řadě lidí, kteří by se jinak s tímto tématem vůbec nesetkali,“ říká Dita Weinfurtová z ČESON. Místa, která lovci navštíví, nebyla vybrána náhodou – jedná se o hrady, zámky a kláštery, kde netopýři skutečně žijí. Na půdách rodí a odchovávají svá mláďata, ve sklepích zimují, v zámeckých parcích loví potravu nebo se ukrývají ve starých dutých stromech. Na některých hradech dokonce probíhají každoroční netopýří námluvy. Nejvíce navštěvovanými jsou kešky umístěné v areálu zámků Konopiště a Kratochvíle či hradu Rabí, velké množství zájemců ale přilákala netopýří krabička také například ve Svatém Janu pod Skalou nebo na Českém Šternberku.
Geocachingová hra „S Drákulou v netopýřím světě“ byla vytvořena v roce 2017 v rámci projektu „Na půdě, tam to žije – aneb poznejte tajemný svět netopýrů!“. „Díky tomuto projektu byla odstartována řada osvětových aktivit, které pomáhají zlepšit vnímání netopýrů mezi veřejností a motivovat lidi k ochraně jejich úkrytů v lidských stavbách. Jedná se například o netopýří pozorovatelny (kamerový přenos z kolonie netopýrů), pracovní listy či informační tabule, které jsou k dispozici na památkách s výskytem netopýrů,“ doplňuje Eva Cepáková z ČESON.
Podrobnosti o geocachingové sérii, interaktivní netopýří mapu s tipy na zajímavé výlety a informace o dalších aktivitách najdou zájemci na webu napude.sousednetopyr.cz.
Eva Cepáková, tel: 732 615 295 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist