Lucie Ješátková "> Nina Nováková (za KDU-ČSL) iniciovala kulatý stůl o budoucnosti zájmového chovu zvířat - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nina-novakova-za-kdu-csl-iniciovala-kulaty-stul-o-budoucnosti-zajmoveho-chovu-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Nina Nováková (za KDU-ČSL) iniciovala kulatý stůl o budoucnosti zájmového chovu zvířat

3. října 2022 | KDU-ČSL
Autor: Lucie Ješátková, tel: 730 575 148
V posledních letech narostla obliba chovu divokých zvířat, která tradičně patřila do volné přírody. Poslankyně Nina Nováková (za KDU-ČSL) proto uspořádala kulatý stůl na téma ochrany zvířat v zájmových chovech za účasti politiků, odborníků a studentů z odborných škol.

„Na jedné straně existuje názor, že divoká zvířata patří pouze do volné přírody. Reálný stav věcí ale ukazuje, že musíme hledat správný model, jak přijmout divoká zvířata do světa lidí. Budeme proto navrhovat, aby se do vzdělávacích programů zařadilo téma člověk a zvíře v jeho péči,“ konstatuje Nováková. Zmínila také, že na tento kulatý stůl naváže další podobná akce se související tématikou.

Organizátoři pozvali odborníky na zájmové chovy z České zemědělské univerzity, přijeli ředitelé několika zoologických zahrad a provozovatelé zoo parků, debaty se zúčastnili také studenti z odborných škol v Čakovicích a Rakovníku. „Velmi oceňujeme, že se zúčastnili také zástupci Ministerstva zemědělství, životního prostředí i odborníci ze Státní veterinární správy a dalších institucí,“ sdělil poslanec Karel Smetana.

„Kulatý stůl otevřel důležité téma a ukázal, jak se jednotlivé aspekty v této složité problematice vzájemně překrývají. Výběr přednášejících byl zárukou vysoké odbornosti,“ zdůraznil poslanec Tomáš Dubský. „Ochrana zvířat před týráním patří do civilizované společnosti. Je ale třeba méně populismu a více spolupráce s odborníky,“ dodal poslanec Petr Bendl (ODS).

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist