https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nova-dalnice-zrychli-propojeni-ceske-a-slovenske-republiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Nová dálnice zrychlí propojení České a Slovenské republiky

26. září 2016 | MD ČR
Hlavními tématy jednání české a slovenské delegace ministerstev dopravy v Bratislavě bylo spojení mezi Hulínem a Púchovem a spolupráce v oblasti železniční infrastruktury. Český ministr dopravy Dan Ťok se setkal se státním tajemníkem slovenského ministerstva dopravy Viktorem Stromčekem v rámci mezivládních konzultací české a slovenské vlády.

V silniční infrastruktuře je prioritou spojení D49/ R6 Hulín – Púchov mezi hlavními dálničními tahy obou států, jakož i napojení D3/R5– D48/I/11 Frýdek-Místek – Jablunkov – Žilina," řekl po jednání ministr dopravy Dan Ťok. Obě strany přivítaly udělení výjimky z řízení EIA, které urychlí čerpání evropských fondů pro realizaci projektu výstavby dálnice D49 v úseku Hulín – Fryšták.

V železniční dopravě je snaha neustále zvyšovat kulturu poskytovaných služeb veřejnosti, zabezpečovat rychlejší cestování a přispívat k většímu využívání veřejné dopravy. "K tomuto cíli má napomoct i plánovaná modernizace železničního spojení v úseku Břeclav – Kúty – Bratislava – Štúrovo," dodal Ťok.

Česká a slovenská vláda mají také zájem na prohlubování spolupráce v oblasti železničního propojení v regionu Brno – Vídeň – Györ/ Bratislava – Budapešť, které je jednou z priorit slavkovského trialogu. Vlády budou nadále klást zvláštní důraz na podporu společných projektů v rámci přeshraniční spolupráce v oblasti silniční a železniční infrastruktury mezi ČR a SR, aby svým občanům zabezpečily pohodlnější cestování.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist