https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nova-kampan-pomaham-prirode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZO ČSOP Jaro Jaroměř: Nová kampaň Pomáhám přírodě!

8. dubna 2019 | ZO ČSOP Jaro Jaroměř
Ve spolupráci s dvanácti veřejně známými osobnostmi a profesionálními fotografkami Janou Pechlátovou a Markétou Novak rozjíždíme nový ochranářský projekt na webu http://pomaham-prirode.cz/. Naším cílem je upozornit, že pomoci přírodě může opravdu každý i to, že pomáhat přírodě je dnes čím dál potřebnější.

V dnešní době se jen těžko dopočítáme všech problémů, které v přírodě jsou. Začít můžeme katastrofickým úbytkem hmyzu včetně opylovačů, či zmizením 10 milionů ptáků za posledních 30 let jen v České republice. Lidem vysychají studny, protože plošně mizí voda, zatímco se venkovní krajina mění v plantáže kukuřice a řepky plné toxických postřiků z „průmyslového“ zemědělství. Je proto už opravdu na čase začít tyto věci řešit. Našli jsme proto populární umělce a sportovce, kteří mají nejen pozitivní vztah k naší přírodě, ale kteří se již teď sami od sebe snaží naší přírodě pomáhat. A svým příkladem k podobné akci chtějí strhnout i ostatní.

Kampaň bude mít více úrovní. Půjde o sérii videí určených na sociální sítě a nafocení benefičního kalendáře pro rok 2020, jehož výtěžek bude použit na ochranu naší přírody i českých ochranářských projektů v tropech (zaměřených na záchranu kriticky ohrožených druhů zvířat). Na souběžné úrovni by se měla rozběhnout druhá kampaň, zaměřená na domácí zvířata – od těch hospodářských až po exoty a náš vztah k nim se svým vlastním kalendářem.

Vyvrcholením bude vydání popularizační knížky, která bude určena všem, kteří chtějí správně pomáhat přírodě a šetřit životní prostředí. Je na co se těšit, nemluvě o plánovaném překvapení, které je zatím naším tajemstvím :)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist