Phoenix Communication, a.s. "> Nová klimatizace Panasonic PACi NX je stejně účinná v –20 °C i 52 °C - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nova-klimatizace-panasonic-paci-nx-je-stejne-ucinna-v-20-c-i-52-c
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Panasonic: Nová klimatizace Panasonic PACi NX je stejně účinná v –20 °C i 52 °C

27. dubna 2023 | Panasonic
Autor: Phoenix Communication, a.s., tel: 777658876
Panasonic Heating & Cooling Solutions představuje nové klimatizace PACi NX Elite Series 4, dostupné v kapacitách 7,1–14 kW. Tato nejnovější řada poskytuje ideální řešení pro komerční vytápění a chlazení se zaměřením na dekarbonizaci při zachování vysoce účinného výkonu klimatizace. Navíc si svou účinnost zachovává i v extrémních teplotách od –20 °C (v režimu vytápění) do 52 °C (chlazení).

Nová generace PACi NX má kompaktní šasi pouze s jedním ventilátorem a dosahuje stejně působivého sezónního výkonu jako model se dvěma ventilátory díky optimalizaci tří vrstev výměníků tepla v jednom malém krytu. Tenký a lehký design umožňuje, aby se venkovní jednotky perfektně vešly do jakéhokoli i omezeného prostoru. Navíc navýšená délka potrubí až na 100 metrů poskytuje velkou flexibilitu návrhu pro různé typy a velikosti budov.

Provozní rozsah PACi NX Elite Series 4 byl rozšířen, aby fungoval i v náročných podmínkách pokrývajících až 52 °C v režimu chlazení a až –20 °C pro vytápění, což z řady činí velmi spolehlivé řešení v extrémních teplotách. Jednotky také nabízejí tichý provoz až do minimální úrovně 48 dB(A), což je úroveň „hluku“, který vytváří například mírný déšť.

Nová generace PACi NX využívá chladivo R32, které je výrazně šetrnější k životnímu prostředí než jiná chladiva. Například ve srovnání s chladivy R22 nebo R410A má R32 výrazně nižší hodnotu potenciálu globálního oteplování (GWP).

Vysoká účinnost a snadné ovládání

K jedné venkovní jednotce PACi NX je možné připojit až čtyři vnitřní jednotky, z nichž mnohé lze nainstalovat jako twin, triple nebo double-twin systémy, a maximalizuje se tak možnost, aby vyhovovaly potřebám většiny komerčních a rezidenčních projektů. Tato nejnovější generace nabízí rovněž vysokou sezónní účinnost až SEER 7,8 (A++) a SCOP 4,9 (A++).

Pro snadné ovládání jednotek je možné využít kabelové ovladače Conex, ke kterým se lze připojit prostřednictvím Wi-Fi a Bluetooth. Jednotky je možné ovládat rovněž pomocí aplikací Panasonic H&C Control nebo Comfort Cloud a na diagnostiku systémů lze využít aplikaci H&C Diagnostics.

Klimatizace PACi NX Elite Series 4 jsou také kompatibilní s chytrými řídicími systémy AC Smart Cloud a AC Service Cloud. „Druhý jmenovaný systém umožňuje pohodlné ovládání více jednotek, jejich nastavení, monitoring i vzdálenou diagnostiku, kterou může provádět majitel, provozovatel nebo lze tuto činnost svěřit servisní firmě,“ říká Radek Vanduch, hlavní technik společnosti Panasonic Heating & Cooling Solutions.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KN

Kristýna Novotná

24.6.2023 21:19
To je slušný rozsah. My jsme spokojení s naší klimatizaci Toshiba, kterou jsme si objednali z https://www.e-klimasplit.cz/klimatizace-do-domu/ a používáme ji teda jen v létě na chlazení. Topíme dřevem v krbových kamnech, takže si klimatizací nepotřebujeme přitápět. Ještě se nám naštěstí nestalo, že by bylo venku takové horko, že by se klimatizace nezapnula.
Odpovědět
reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist