https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nova-mapa-ceska-vam-prodlouzi-radost-z-vyletu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Press Moje Česko: Nová mapa Česka vám prodlouží radost z výletů

7. prosince 2017 | Press Moje Česko
Autor: Zuzana Cabejšková
Mapa Moje Česko vznikla celkem náhodou. “V posledních letech jsem studovala a pracovala různě v zahraničí. Cestování po světě miluju, ale jsem také vlastenka a mrzí mě, že si jako Češi málo fandíme, že jsme na své národní bohatství málo pyšní,” vysvětluje Zuzana Cabejšková svou prvotní motivaci. “Letos v létě jsem se stěhovala zpět domů a přemýšlela, jak mohu tu zdejší nedostatečnou hrdost podpořit. A jelikož často a ráda vyrážím na toulky po naší zemi a postrádala jsem způsob, jak si zážitky z nich nějak vkusně zaznamenávat, vymyslela jsem právě Moje Česko.”

Cabejšková při vývoji mapy navíc dbala na principy ekologického podnikání a s mapou razí heslo “méně věcí, více zážitků”. Snaží se totiž, aby lidé nepropadali svodům zbytečného konzumu a víkendy trávili raději na čerstvém vzduchu než na nákupech: “Věřím, že pro lidské štěstí je přínosnější sbírka návštěv přírodních rezervací a architektonických památek než sbírka bot.”

Mapa je vyráběna v tuzemsku, a to v chráněné dílně po jednotlivých krajích. Jakmile si je jako puzzle nalepíte na zeď, můžete pomocí připínáčků značit místa, která jste navštívili. Z každého výletu si pak můžete nechat vytisknout nejmilejší fotku a pomocí přiložené lepící hmoty ji v blízkosti mapy připevnit. Velcí sběratelé si kromě fotek ale mohou vystavovat třeba i turistické známky, vstupenky a další suvenýry. Takováto dekorace pak zaručeně upoutá pozornost každé návštěvy!

Zuzana Cabejšková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist