https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nove-predsednictvo-zelenych-kritizuje-nedostatecnou-cinnost-vlady-v-tematu-klimaticke-krize
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Nové předsednictvo Zelených kritizuje nedostatečnou činnost vlády v tématu klimatické krize

26. ledna 2020 | Strana zelených
Zelení si na sjezdu v Ústí nad Labem zvolili nové předsednictvo. V sobotu byla zvolena spolupředsedkyně Magdalena Davis a spolupředseda Michal Berg. V neděli byly zvoleny místopředsedkyně Anna Gümplová a Zdeňka Perglová. Řadovými členy předsednictva jsou Petr Globočník, Petr Kučera a Jiří Kulich.

Podle nového předsednictva musí být tématem sněmovních voleb v roce 2021 klimatická krize, která je nejdůležitějším problémem dneška.

„Klimatická krize bude tématem příštích voleb i proto, že to je téma, které nejvíce pálí mladé lidi. Jedná se totiž zejména o jejich budoucnost. Já chci být v předsednictvu spojkou s touto generací,“ uvedla Anna Gümplová.

„Řešení klimatické krize, která Zelení přináší, jsou spravedlivá pro všechny. Nesmíme totiž zapomínat na to, že nejvíce případné hluboké změny pocítí znevýhodněné skupiny občanů a občanek,“ dodala Zdeňka Perglová.

Na Sjezdu se Zelení shodli, že klimatická krize dopadá zejména na regiony a Vláda ČR pro její řešení nedělá téměř nic. Pro regiony je to přitom příležitost na jejich transformaci a modernizaci. Šanci na změnu vidí Zelení již v nadcházejících krajských volbách.

———————-

Magdalena Davis (@ZelenaDavis) je starostkou středočeského města Mníšek pod Brdy. Profesí je bioložka a doposud byla 1. místopředsedkyní strany. Byla zvolena 115 hlasy z 210.

Michal Berg (@MichalBerg) je členem vedení Evropských zelených a zastupitelem města Vsetín. Byl zvolen 141 hlasy z 211.

Anna Gümplová je bývalá spolumluvčí Mladých zelených a členka vedení Evropských mladých zelených (Federation of Young European Greens). V systému jednoho přenosného hlasu obdržela 90 prvních hlasů, 143 při zvolení.

Zdeňka Perglová je profesí manažerka a členka stávajícího předsednictva strany. V systému jednoho přenosného hlasu obdržela 36 prvních hlasů, 103 při zvolení.

Petr Globočník je zastupitel města Litvínov a sociální pracovník ve vyloučených lokalitách. V systému jednoho přenosného hlasu obdržel 19 prvních hlasů, 93 při zvolení.

Petr Kučera je zastupitel MČ Praha 1, výzkumník a datový analytik. V systému jednoho přenosného hlasu obdržel 8 prvních hlasů, 69 při zvolení.

Jiří Kulich je ředitel střediska ekologické výchovy a místopředseda vědecké rady KRNAP. V systému jednoho přenosného hlasu obdržel 11 prvních hlasů, 44 při zvolení.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist