https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nove-technologie-pomohou-v-budovach-kraje-setrit-energie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana Královéhradecký kraj: Nové technologie pomohou v budovách kraje šetřit energie

Kraj chce za použití nových technologií efektivněji hospodařit s energiemi. Od letošního dubna tak přistupuje k novému informačnímu systému. Finance na něj bude čerpat mimo jiné z Operačního programu Zaměstnanost. Celková investice je odhadována na 23 milionů korun.

„Stávající systém evidence spotřeby v krajských budovách je zastaralý, uživatelsky nepřívětivý a nabízí minimum funkcí. Bez zavedení dálkových odečtů nejsme schopni včas reagovat na neobvyklé navýšení spotřeby, které může signalizovat havarijní stavy v našich budovách. Pořízení nového informačního systému a instalace moderních měřičů spotřeby elektřiny, vody a tepla těmto nedostatkům může předejít,“ vypočítává výhody nového systému hlídání spotřeb energií Pavel Bulíček, pirátský náměstek hejtmana pro investice, IT a inovace.

Na snižování spotřeby elektrické energie, tepla nebo vody kraj systematicky pracuje od roku 2018. Samozřejmě s respektem k účelu každé z budov, protože odlišné nároky má provoz školy či nemocnice. Nový informační systém je dalším zefektivněním a úsporou především díky automizaci. Pracovníci správy těchto budov se pak budou moci věnovat dalším investicím a úsporným opatřením.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist