https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nove-vedeni-si-nevi-rady-s-okruhy-nabizime-pomocnou-ruku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS Praha: Nové vedení si neví rady s okruhy, nabízíme pomocnou ruku

12. prosince 2018 | ODS Praha
ODS chce na čtvrtečním jednání zastupitelstva prosadit dvě usnesení, která urychlí přípravu dostavby vnitřního a vnějšího okruhu. Podle předsedkyně magistrátních zastupitelů za ODS Alexandry Udženija si nové vedení s okruhy neví rady, a tak mu chce ODS podat pomocnou ruku. Podle místopředsedy zastupitelského klubu Zdeňka Zajíčka si nemůže Praha další zpoždění ve výstavbě okruhů dovolit.

„Pražský a Městský okruh jsou naprosto klíčové stavby, na kterých závisí nejen budoucí dopravní situace v Praze, ale také celkový rozvoj hlavního města. Všechny strany, které jsou v zastupitelstvu, před volbami slibovaly urychlenou dostavbu Městského okruhu,“ řekla předsedkyně pražských zastupitelů za ODS Alexandra Udženija.

„Většina stran si ve volebních programech a předvolebních debatách nedovolila zpochybnit trasu Pražského okruhu. Vnější obchvat kolem Prahy má sice na starost Ředitelství silnic a dálnic, ale vedení hlavního města má na rychlost stavby významný vliv. Záleží ale na tom, jak ho chce nebo nechce uplatňovat. Z dosavadních vyjádření nového vedení města bohužel ale nemám pocit, že by si s dostavbou okruhu vědělo rady. Protože nám záleží na budoucnosti našeho města a víme, jak jsou pro něj okruhy důležité, podáváme novým radním v podstatě pomocnou ruku a na zastupitelstvu navrhneme konkrétní kroky, které přípravu těchto dvou klíčových staveb urychlí. Budeme chtít prosadit dvě usnesení, jedno k Pražskému a jedno k Městskému okruhu,“ dodává Udženija.

Konkrétní podobu návrhu ODS představil místopředseda zastupitelského klubu Zdeněk Zajíček: „V první řadě chceme, aby se zastupitelstvo usneslo, že se obě stavby budou stavět v souladu s platným územním plánem a dalšími schválenými dokumenty. Pokud by se mělo znova uvažovat o různých variantách, dokončení obou okruhů by se opět posunulo, klidně i o deset let, to prostě nemůžeme dopustit.“

ODS chce, aby rada začala řešit výkup pozemků a spolupráci s vládou: „Chceme radě uložit, aby představila návrh Memorand o spolupráci při přípravě chybějících staveb Pražského okruhu mezi Prahou a ŘSD. Obdobně, jak tomu bylo v případě úseku Běchovice – D1. Chceme také, aby vedení začalo s výkupem potřebných pozemků pro stavby č. 518, č. 519 a č. 520. Pozemky by mělo město vykupovat také pod plánovanou trasou Městského okruhu. V případě vnitřního okruhu bychom chtěli, aby vedení města předložilo konkrétní plán prací a přípravy výstavby. V obou případech trváme také na tom, aby Rada předložila konkrétní opatření, která zmírní dopady obou staveb v dotčených oblastech a stejně tak opatření, která zmírní dopady odkládání nebo blokování výstavby okruhů,“ uzavírá Zajíček.
tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist