Michal Růžička "> Novinky od NOARK chrání FVE před nadproudy nebo zkraty - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novinky-od-noark-chrani-fve-pred-nadproudy-nebo-zkraty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

NOARK Electric: Novinky od NOARK chrání FVE před nadproudy nebo zkraty

13. října 2023 | NOARK Electric
Autor: Michal Růžička, tel: +420 226 203 120
Zatímco v roce 2021 bylo na území ČR téměř 51 000 fotovoltaických elektráren, na konci roku 2022 se počet instalací již vyšplhal na 84 000. Zájem o nové FVE přetrvává i letos. Jen za první čtvrtletí bylo instalováno více než 17 500 elektráren, přičemž nové projekty do budoucna počítají nejen s instalacemi na střechy rodinných domů, ale i na střechy domů bytových. V neposlední řadě pak zájem posilovat energetickou bezpečnost a snižovat výdaje za elektrickou energii vyústil ve významnou novelizaci zákona. Tato novela – známá jako LEX OZE II – umožní mimo jiné vznik energetických komunit v ČR a sdílení místně vyrobené elektřiny.

„Většímu počtu plánovaných instalací odpovídá i zvýšený zájem o kvalitní komponenty fotovoltaických elektráren, které mají výrazný vliv na bezpečnost a spolehlivost provozu,“ uvádí Michal Růžička, produktový manažer společnosti NOARK Electric, jež se specializuje na vývoj a výrobu elektroinstalačních komponent prodávaných téměř po celém světě. „Našim zákazníkům nabízíme produkty, které chrání před nadproudy, zkraty, přepětími, astabilními provozními stavy, nesymetrickým zatížením apod. Instalací těchto komponentů se předejde značným škodám, které v důsledku poruchy mohou nastat. Jisticí prvky tak chrání nejen fotovoltaickou elektrárnu, ale i celý objekt, v němž je nainstalována.“

Novinky pro fotovoltaické elektrárny:

Otočný odpojovač Ex9IR50

Jedná se o elektrické bezpečnostní zařízení pro fotovoltaické systémy, které umožňuje rychlé odpojení solárních panelů pro účely údržby, instalace nebo oprav. Je zařazen v kategorii využití DC-PV2, a je tak vhodný pro připojování FV okruhů, v nichž mohou převládat výrazné nadproudy a kde proud může být obousměrný. Například při zapojení několika řetězců zapojených paralelně ke stejnému měniči nebo k více řetězců s baterií. Jmenovitý proud je 50 A pro 1100 V DC a 26 A pro 1 500 V. V nabídce NOARK jsou k dispozici modifikace pro připojení 2, 4, 6 nebo 8 okruhů.

Skupinové spínače a přepínače Ex9BT3G

Tyto produkty jsou vhodné převážně pro spínání pomocných, ovládacích, měřicích a dalších obvodů. Soulad s normou ČSN EN 60947-3 garantuje funkčnost a spolehlivost pro nejrůznější aplikace. Kategorie použití AC-22A umožňuje spínání pod zatížením. Produkty jsou dostupné ve variantách s přepínacími kontakty (CO) od jednopólové do čtyřpólové verze. Kontaktní forma (I-O-II) umožňuje ruční přepínání zátěže z jednoho elektrického zdroje na druhý bez rizika zkratu.
Michal Růžička, tel: 420 226 203 120
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist