https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novobydzovska-rychnovska-a-broumovska-nemocnice-dostanou-novy-plast
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Novobydžovská, rychnovská a broumovská nemocnice dostanou nový plášť

19. února 2020 | Královéhradecký kraj
Rada Královéhradeckého kraje vyhlásila tři veřejné zakázky na stavební práce snížení energetické náročnosti multioborového pracoviště DIGP v Rychnově nad Kněžnou, nemocnice v Novém Bydžově včetně budovy zdravotní záchranné služby a tří objektů broumovské nemocnice za téměř 86 milionů korun.

„Tyto tři projekty zahrnují především novou fasádu, okna, dveře a samozřejmě efektivnější vytápění, aby nedocházelo k úniku tepla z budov. Multioborový pavilon DIGP v Rychnově získá navíc i novou střechu. Předpokládáme, že by práce na všech objektech mohly být zahájeny v druhé polovině letošního roku a potrvají přibližně 13 měsíců,“ řekl radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic.

Kraj na projekty využije dotaci z Operačního programu Životního prostředí ve výši 35 až 40 procent ze způsobilých nákladů. Předpokládaná výše dotace na tyto projekty je celkem 14,5 milionu korun. Administraci projektu zajišťuje Centrum investic, rozvoje a inovací.

Maximálně přípustná nabídková cena veřejných zakázek:
Multioborový pavilon DIGIP Rychnov nad Kněžnou - 51 650 000 Kč bez DPH
Nemocnice Nový Bydžov vč. objektu ZZS - 17 998 105 Kč bez DPH
Nemocnice Broumov – objekt A+B+C - 16 255 770 Kč bez DPH

Královéhradecký kraj je stoprocentním vlastníkem Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s., který zastřešuje nemocnice v Náchodě, Jičíně, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou a ve Dvoře Králové nad Labem.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist