https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novou-mluvci-vlady-bude-lucie-jesatkova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Novou mluvčí vlády bude Lucie Ješátková

17. ledna 2024 | Úřad Vlády ČR
Funkci mluvčí vlády převezme od 31. ledna Lucie Ješátková, dosavadní vedoucí tiskového oddělení a mluvčí Ministerstva životního prostředí. Její jmenování do funkce schválila vláda Petra Fialy na schůzi ve středu 17. ledna 2024.

Od 31. ledna dojde ke změně na pozici mluvčí vlády. Na základě rozhodnutí kabinetu se jí stane dosavadní mluvčí Ministerstva životního prostředí Lucie Ješátková. „Dosavadní mluvčí vlády Václav Smolka bude vést Odbor komunikace na Úřadu vlády. Tato změna vychází z našich zkušeností, že není úplně snadné a možná ani dlouhodobě možné spojit pozici ředitel odboru komunikace s výkonem funkce tiskového mluvčího. V minulosti ten model, který teď zavádíme, byl obvyklejší. My jsme se na základě vyhodnocení všech skutečností rozhodli, že ty dvě role rozdělíme, a proto dochází k této změně, která určitě přispěje k tomu, že komunikace vlády bude nadále dobrá, ba lepší než dosud,“ vysvětlil premiér Petr Fiala.

„Neustále pracujeme na tom, abychom posunuli a vylepšili komunikaci vlády a premiéra. Proto jsem se už delší dobu rozhlížel po vhodných lidech, kteří by mohli doplnit komunikační tým na Úřadu vlády. Lucie je jedním z nich. Jejím hlavním úkolem bude především intenzivnější koordinace komunikačních témat vlády a jednotlivých resortů a poskytovaní co nejlepšího servisu kolegům v médiích. Vzhledem k její dosavadní práci pro to má ty nejlepší předpoklady. Já se díky přesunu části agendy na Lucii budu moci více věnovat strategii a dlouhodobým tématům,“ doplnil ředitel Odboru komunikace Úřadu vlády Václav Smolka.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist