https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novou-stezkou-v-krkonosich-projdete-z-podzemi-pres-koruny-stromu-az-do-oblak
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Novou stezkou v Krkonoších projdete z podzemí přes koruny stromů až do oblak

3. července 2017 | Královéhradecký kraj
Horkou letní turistickou novinku nabízí Krkonoše. Nová stezka korunami stromů v Janských Lázních nabízí návštěvníkům procházku v celkové délce 1 511 metrů, která je zavede ke korunám stromů, ale i k jejich kořenům. Na stezce vystoupáte až do výšky 45 metrů a vychutnáte si výhledy na tři světové strany – jih, východ a západ. Stezka byla slavnostně otevřena v neděli 2. července i za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána.

„V Královéhradeckém kraji vítáme rok od roku více turistů a tato nová atraktivita nám trend určitě pomůže zachovat. Stezka je ale nejen lákadlem z hlediska cestovního ruchu, bude totiž důležitá i pro environmentální výchovu. Chtěl bych všem, kdo se na tomto projektu podíleli, poděkovat za to, jak citlivě byl objekt zasazen do krkonošských lesů a chtěl bych také poděkovat i Krkonošskému národnímu parku a obcím a městům za výbornou vzájemnou komunikaci,“ řekl při otevírání stezky hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

A co návštěvníky na stezce korunami stromů čeká? „Návštěvníci se mohou těšit na jedinečný zážitek. Nejen, že se budou moci podívat až k vrcholkům stromů, z nichž některé jsou staré až 150 let, ale díky podzemní jeskyni budou mít možnost poznat i jejich kořenovou část. Čeká je zde expozice, kterou připravuje Správa Krkonošského národního parku,“ uvádí Filip Pekárek, jednatel společnosti Stezka korunami stromů Krkonoše. Vedle podzemní expozice na návštěvníky čekají také didaktické zastávky, v rámci kterých se dozvědí spoustu zajímavostí o krkonošském smíšeném lese.

Stezka korunami stromů Krkonoše vznikla na úpatí Černé hory v Janských Lázních na samém okraji Krkonošského národního parku. Výběr lokality probíhal s velkou pečlivostí. „Věříme, že je to místo, kde můžeme lidem mnohé ukázat. Zároveň nám stezka pomůže také přilákat turisty z vrcholků Krkonoš a ulevit tak přetíženým hřebenům,“ uvádí k projektu Jan Hřebačka, ředitel Správy Krkonošského národního parku, která je partnerem Stezky. Pro návštěvníky Správa KRNAPu připravila tři didaktické stanice a neobyčejnou podzemní expozici. „Naším cílem bylo poskytnout lidem zábavnou formou informace o okolní přírodě, které nenajdou v učebnicích. Chceme jim ukázat, jak vypadá pěkný a zdravý les. Prostřednictvím kořenové části stezky jim pak vysvětlíme, jak je půda důležitá pro život lesa,“ shrnuje Hřebačka.

Stezka korunami stromů Krkonoše je v celé své délce bezbariérová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist