https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novy-casopis-pro-zadatele-o-evropske-penize
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

SFŽP ČR: Nový časopis pro žadatele o evropské peníze

1. dubna 2008 | SFŽP ČR
Autor: Lenka Brandtová
Státní fond životního prostředí ČR připravil pro zástupce obcí, státní instituce i širokou veřejnost časopis Priorita, který má pomoci čtenářům k lepší orientaci v dotační politice Evropské unie a České republiky.

Po úspěšné Zelené lince 800 260 500, jejíž vyškolení pracovníci odpovídají na dotazy týkající se Operačního programu Životní prostředí, je to další krok Státního fondu životního prostředí v komunikaci s veřejností. Cílem časopisu je informovat o nových možnostech čerpání dotací, nabídnout čtenářům zkušenosti jiných měst s jejich čerpáním a provést případné žadatele úskalími legislativy srozumitelnou formou. První číslo, které světlo světa spatří v polovině dubna, je věnováno zejména vodohospodářské infrastruktuře, tedy prioritní ose 1, na kterou je alokováno 40,4 % ze 150 miliard korun, které Operační program Životní prostředí nabízí svým žadatelům.

„Časopis Priorita má ukázat našim potencionálním žadatelům, že získat dotace z Operačního programu Životní prostředí není tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Čtenáři v časopise najdou praktické rady, jak se vyhnout častým omylům a chybám při podávání žádostí. Uvidí, jak jsou úspěšná jiná města či obce. Doufáme, že časopis přinese své ovoce ve formě zajímavých a dobře zpracovaných projektů v oblasti životního prostředí,“ uvedl Petr Štěpánek, ředitel Státního fondu životního prostředí.

Priorita bude vycházet měsíčně a bude distribuována zdarma. Zájemci o časopis se mohou zaregistrovat k jeho odběru na stránkách Státního fondu životního prostředí ČR www.sfzp.cz a na stránkách Operačního programu Životní prostředí www.opzp.cz.


Operační program Životní prostředí

Operační program Životní prostředí je zaměřený na zlepšování kvality životního prostředí, a tím i zdraví obyvatelstva. Přispívá ke zlepšování stavu ovzduší, vody i půdy, řeší problematiku odpadů a průmyslového znečištění, podporuje péči o krajinu, využívání obnovitelných zdrojů energie a budování infrastruktury pro environmentální osvětu. Má sedm prioritních os.

Operační program Životní prostředí předpokládá čerpání finanční podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) a dále z prostředků Fondu soudržnosti (FS). Program čerpá 18,4 % z 26,96 miliardy eur určených ze strukturálních fondů EU pro Českou republiku. Celkem OP ŽP nabídne přes 5,2 miliardy eur, tj. cca 150 miliard Kč.

Podrobné informace k Operačnímu programu Životní prostředí, včetně kompletního textu třetí výzvy a loga ke stažení, najdete na www.opzp.cz, informace lze získat i na lince 800 260 500.

Řídícím orgánem pro OP ŽP je Ministerstvo životního prostředí ČR.

Státní fond životního prostředí ČR již 16 let zásadním způsobem přispívá na investice k ochranyě a zlepšování životního prostředí, financuje především investice do projektů na ochranu vod, ochranu ovzduší, využití obnovitelných zdrojů energie, nakládání s odpady, ochranu přírody a krajiny a vzdělávání, a to buď z národních zdrojů, nebo ze zdrojů Evropské unie. Aktuální informace o činnosti SFŽP naleznete na www.sfzp.cz.
Lenka Brandtová tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist