Alena Malá "> Nový film „Něco je ve vzduchu“ hledá nové cesty ke zdravějšímu životu ve městech - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novy-film-neco-je-ve-vzduchu-hleda-nove-cesty-ke-zdravejsimu-zivotu-ve-mestech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Bonafide: Nový film „Něco je ve vzduchu“ hledá nové cesty ke zdravějšímu životu ve městech

21. ledna 2022 | Bonafide
Autor: Alena Malá, tel: 733101467
Nový online TV kanál TVIZE připravuje dokumentární film vlastní produkce „Něco je ve vzduchu“. Dokument má za sebou první fázi výroby a na jaře se chystá do distribuce.
Na pořadu se podílí producent René Hradecký a režisér Daniel Řezníček. Tato dvojice má za sebou už dva společné publicistické pořady s environmentální tématikou: „Domy pro budoucnost“ a „Města budoucnosti, Energie pro 21. století“.

Účelem projektu je upozornit na zhoršující se změny v ovzduší a zdravotní následky, ke kterým změny vedou. Štáb cestuje po celé České republice a hledá alternativy přístupu k jednotlivým činnostem, které ke zhoršující se kvalitě ovzduší nejvíce přispívají. Film je určen nejen pro osvětu a informovanost široké veřejnosti, ale formát bude vhodný i pro školy pro jejich osvětovou a vzdělávací činnost. Film je podpořen grantem z Norských fondů.

„Koncept publicisticky naučného dokumentu je postaven tak, aby byla závažná témata srozumitelná pro laickou veřejnost. Diváky uvede poutavou formou do problematiky pořadu a dějová linka je bude provázet návštěvami vybraných míst a odborníků a postupně je tak zasvětí hlouběji do jednotlivých témat,“ říká René Hradecký. Naučný pořad se tak bude snažit poutavou publicistickou formou si udržet diváky do konce a obeznámit je s problémy znečištění ovzduší, jejich následky na lidské zdraví a nabídne alternativy pro změny v jejich každodenním životě a v dlouhodobém vnímání potřeb celospolečenských změn.

Producentem a distributorem filmu je TVIZE mediální skupiny Bonafide Group. Ta se zaměřuje na produkci moderovaných diskuzí a rozhovorů a produkovala i filmy Domy pro budoucnost a Města budoucnosti, které se natáčely v roce 2021.
Alena Malá, tel: 733101467
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist