https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novy-ministr-jiri-havlicek-by-mel-nastavit-kormidlo-k-modernizaci-ekonomiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA: Nový ministr Jiří Havlíček by měl nastavit kormidlo k modernizaci ekonomiky

23. března 2017 | Hnutí DUHA
Autor: Jan Piňos, tel: 731 465 279
Premiér Bohuslav Sobotka se dnes s prezidentem republiky Milošem Zemanem dohodl, že na uvolněné místo ministra průmyslu a obchodu nastoupí dosavadní náměstek Jiří Havlíček.

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Pokud má pomoci růstu mezd a udržení zaměstnanosti, musí být zadáním pro nového ministra začít směřovat ministerstvo k podpoře modernizace ekonomiky a usilovat o rozvoji čistých domácích obnovitelných zdrojů energie i posilování energetické efektivity. Nový ministr by měl aktivně vstoupit do spolupráce s Energetickým regulačním úřadem a zástupci montážních firem z oboru střešní fotovoltaiky a připravit spolu s nimi stabilní, nediskriminační a motivační prostředí pro samovýrobce elektřiny. Očekáváme také, že bude bezezbytku respektovat stanovený odklon energetiky od uhlí a připravovanou restrukturalizaci Ústeckého kraje. Panu ministru Havlíčkovi přeji hodně sil na odpovědném postu."


Kontakty:
Jiří Koželouh, programový ředitel, 723 559 495, jiri.kozelouh@hnutiduha.cz
Jan Piňos, tel: 731 465 279 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist