https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novy-ministr-prumyslu-by-mel-hajit-i-zajmy-drobnych-samovyrobcu-energie-premier-dnes-o-nem-jedna-s-prezidentem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA: Nový ministr průmyslu by měl hájit i zájmy drobných samovýrobců energie. Premiér dnes o něm jedná s prezidentem

23. února 2017 | Hnutí DUHA
Autor: Jan Piňos, tel: 731 465 279
Premiér Bohuslav Sobotka dnes navrhne prezidentu Miloši Zemanovi jméno nového ministra průmyslu a obchodu, který by na zbytek volebního období nahradil odvolaného Jana Mládka.

Energetika je strategickým odvětvím, kterou by mělo ministerstvo řešit především. Vzhledem k její současné intenzivní proměně by měl nový ministr začít s přebudováním ministerstva průmyslu a obchodu na centrum modernizace energetiky. V budoucnu se nebude zabývat jen několika velkými výrobci energie a miliony spotřebitelů, ale také statisíci malých výrobců, kteří budou vyrábět zejména pro vlastní spotřebu. Tento trend je na vzestupu v celé západní Evropě a ani ČR nemůže minout.

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Nový ministr průmyslu by měl hájit občany nejen před velkými poskytovateli mobilních služeb, ale měl by je také hájit před velkými energetickými společnostmi. Moderní energetika založená na čistých domácích obnovitelných zdrojích znamená velké množství drobných výrobců (domácností, obcí, malých firem), které vyrábějí energii zejména pro vlastní spotřebu a tím šetří životní prostředí i vlastní účty. Ministerstvo průmyslu by jim mělo pomáhat prosadit se vedle velkých výrobců."

"Nový ministr by měl ve spolupráci s Energetickým regulačním úřadem a zástupci montážních firem z oboru střešní fotovoltaiky připravit stabilní a nediskriminační prostředí pro samovýrobce elektřiny. Součástí návrhu pak musí být i limit pro podíl paušální částky v platbě za elektřinu."


Kontakty:
Jiří Koželouh, programový ředitel, 723 559 495, jiri.kozelouh@hnutiduha.cz
Jan Piňos, tel: 731 465 279 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist