https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novy-predseda-kdu-csl-marek-vyborny-navstivil-zlinsky-a-jihomoravsky-kraj
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Nový předseda KDU-ČSL Marek Výborný navštívil Zlínský a Jihomoravský kraj

10. dubna 2019 | KDU-ČSL
Nový předseda KDU-ČSL Marek Výborný navštívil v pátek 5. dubna Zlínský a Jihomoravský kraj. Jednalo se o první výjezd do regionů po sjezdu, který se uskutečnil minulý víkend v Brně. V Ostrožské Nové Vsi společně senátorkou Annou Hubáčkovou (senátní obvod 79 - Hodonínsko) přijal pozvání na seminář insolvenčních správců. Oba zde vystoupili s příspěvkem k nedávno úspěšně schválené novele insolvenčního zákona. Na jeho přijetí naprostou většinou poslanců se předseda Marek Výborný výrazně podílel a senátorka Anna Hubáčková byla následně zpravodajkou zákona na půdě Senátu. S insolvenčními správci i přítomnými místopředsedy krajských soudů následně oba debatovali hlavně o aplikaci novely v praxi, roli insolvenčních správců a případných dalších potřebných legislativních úprav. „Je nutné se nyní zaměřit na řešení problematiky exekucí. Spolu s oddlužením tvoří spojité nádoby,“ zdůraznil na závěr předseda podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení v PS Marek Výborný.

Po přejezdu do okresu Hodonín (Jihomoravský kraj) následovalo jednání v Ratíškovicích na radnici, kde se za účasti starosty Josefa Uhlíka (Ratíškovice), senátorky Anny Hubáčkové (Ratíškovice), starosty Pavla Čejky (Bzenec), místostarosty města a ředitele Oblastní charity Petra Kolaříka (Veselí nad Moravou), starosty Františka Mikésky (Sudoměřice) a starosty Josefa Levka (Milotice) probírala aktuální legislativní témata dotýkající se zvláště samospráv.

V rámci obsáhle diskuse se dostalo na připravované úpravy volebních zákonů včetně diskutovaných změn volebního systému pro komunální volby, na věcný záměr nového stavebního zákona nebo záměr vlády podřídit obce a města kontrolní pravomoci NKU. „Na sjezdu jsem slíbil co nejvíce komunikovat s našimi komunálními politiky. Tento výjezd je první v řadě. Jsem rád za konkrétní podměty, které si z jednání odvážím,“ poděkoval všem přítomným předseda Marek Výborný. Současně se s přítomnými dohodl na dodání dalších připomínek k velmi kritizované úpravě stavebního zákona.

Poslední zastávkou pak bylo přijetí na obecním úřadě v Dolních Bojanovicích. Zde Marka Výborného přivítala starostka Eva Rajchmanová spolu s místostarostou Tomášem Makuderou. Tématy hodinového jednání byla půdní eroze regionu Slovácko (mikroregionu Podluží), možné systémy zadržování vody v krajině a zároveň protipovodňových opatření. Druhou část setkání jsme v přátelském duchu věnovali také lidoveckým tématům, přípravě evropských či krajských voleb a povolebním vizím KDU-ČSL.

„Bylo to skutečně intenzivní. Jsem vděčný, že se vše v rekordně krátkém čase podařilo zorganizovat. Vzájemná podpora je pro mě skutečně důležitá. Úkolem nás zákonodárců a vedení KDU-ČSL je nyní přenášet podněty na celostátní úroveň a zároveň hledat možnosti pomoci s konkrétními projekty v regionech,“ uzavřel první předsednický výjezd Marek Výborný.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist