Pavel Souček "> Nový projekt Udržitelné firmy 2022 uvádí sérii desítek rozhovorů na téma ESG s profesionály ze světa byznysu i neziskových organizací - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novy-projekt-udrzitelne-firmy-2022-uvadi-serii-desitek-rozhovoru-na-tema-esg-s-profesionaly-ze-sveta-byznysu-i-neziskovych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Tvize: Nový projekt Udržitelné firmy 2022 uvádí sérii desítek rozhovorů na téma ESG s profesionály ze světa byznysu i neziskových organizací

16. prosince 2022 | Tvize
Autor: Pavel Souček, tel: 733101467
Přes 20 moderovaných rozhovorů a diskuzí s více než 60 osobnostmi. To přináší nový projekt Udržitelné firmy 2022 na platformě online TV kanálu Tvize, jehož cílem je vytvořit dlouhodobou diskuzní platformu pro sdílení poznatků a zkušeností z oblastí udržitelného rozvoje, cirkulární ekonomiky a šetrného přístupu k životnímu prostředí.


Udržitelné podnikání je cesta budoucnosti

Problematika ESG, tedy Environmental, Social and Corporate Governance, se v posledních letech dostává do popředí v řadě firem po celém světě. Podnikatelé si uvědomují dopad svého byznysu na životní prostředí a snaží se jej uzpůsobit tak, aby byl vliv na planetu i okolní společnost co nejpříznivější.

O svých zkušenostech, poznatcích i náhledech na tuto problematiku spolu v rámci projektu Udržitelné firmy 2022 hovoří významné osobnosti komerčního, státního i neziskového sektoru v diskuzích na platformě Tvize.

„Dáváme prostor pro potřebnou diskuzi mezi odborníky z firem, neziskových organizací, akademického světa a státní správy, kteří mají možnost se setkat a diskutovat o současném a budoucím přístupu firem k celospolečenským problémům jak v oblastech environmentální problematiky, tak i v otázkách společenské odpovědnosti firem,“ přibližuje projekt jeho zakladatel a ředitel Bonafide Group René Hradecký.

Všechny epizody je možné zdarma zhlédnout na webu Tvize, stejně tak jako na platformě Youtube, Vimeo, Stream nebo v audio podcastových aplikacích. Diváci si mohou vybrat ze široké škály oblastí, mezi něž patří například energetika, stavebnictví a development, potravinářství, cirkulární ekonomika nebo digitalizace a informační technologie. Ke každému z nich pak moderátorka Michala Hergetová zpovídá významné osobnosti, mezi nimiž nechybí třeba ekolog Ondráš Přibyla, ředitelka Hnutí Duha Anna Kárníková, zakladatelka INCIEN Soňa Jonášová, a další.

„Jsme rádi, že se do prvního ročníku zapojily i firmy, které ESG dlouhodobě vnímají jako součást své strategie jako je například hlavní partner skupina ČEZ. Vyšlapávají tak cestu všem, kterých se bude týkat taxonomie EU a mají potřebu se o své zkušenosti s ostatními podělit, a diskutovat s odborníky z neziskové oblasti a ze státní správy,“ dodává René Hradecký.
Pavel Souček, tel: 733101467
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist