Jana Hedencová "> Nový sklad na Pardubicku za půl miliardy korun je řízený pomocí indukce - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novy-sklad-na-pardubicku-za-pul-miliardy-korun-je-rizeny-pomoci-indukce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

JUSDA Europe: Nový sklad na Pardubicku za půl miliardy korun je řízený pomocí indukce

26. listopadu 2023 | JUSDA Europe
Autor: Jana Hedencová, tel: 735746517
Hala vyrostla na ploše 21 350 metrů čtverečních. Přesné a bezpečné vedení s automatickým naváděním manipulační techniky do uliček umožňuje efektivní využití prostor. Kromě standardních prvků je vybavena moderním monitorováním prostředí, včetně monitorů teploty, vlhkosti a prachu. Prostor dále umožňuje implementovat prvky sledování manipulace se zbožím, repaletizace, třídění nebo kompletně uzavřené prostory pro cenné materiály.
Strategické umístění skladu s napojením na dálniční síť ČR umožní společnosti JUSDA Europe nabízet kompletní škálu skladových řešení včetně možnosti provozu v režimu 24/7.
„Pardubice a celý Pardubický kraj je pro nás a naše klienty klíčová lokalita. Znalost lokálního prostředí a pevná zaměstnanecká platforma nám s rozšířením skladů dovolí poskytnout tuzemským i zahraničním zákazníkům nové kapacity s nejvyšší úrovní zabezpečení dle certifikace TAPA A. Mezi doplňkové služby bude patřit kompletace sestav, kontrola kvality při příjmu zboží, třídění, nebo just-in-time dodání,“ uvádí Petr Škoda, generální ředitel společnosti JUSDA Europe.
Pokročilý skladový řídicí systém a moderní manipulační technika zrychlí interní procesy od příjmu, přes ukládání, kontrolu zásob, výdej až po expedici. Nejmodernější sklad JUSDY využívá pro zakládání zboží systémové vozíky, které jsou naváděné pomocí indukčního vedení. JUSDA nabízí možnost skladování a manipulaci standardních i nestandardních palet, zboží na slipsheetech, ale také kusového zboží a materiálu. Používaná manipulační technika je osazena bateriemi s Li-on technologií, které jsou nejmodernějším typem pohonu na trhu.
Nová budova je napojena na stávající infrastrukturu s vnitřní komunikací pro kamiony. U vybavení byl kladem důraz na nízké energetické nároky s ohledem na environmentální požadavky, například inteligentní LED osvětlen nebo vsakovací pole pro dešťovou vodu. Vzduchotechnika skladu je vybavena rekuperací a využívá tak odpadní teplo odcházejícího vzduchu pro vytápění. Její střecha v budoucnu umožní instalaci solárních panelů.
„Investicí do vlastních kapacit zlepšujeme naši konkurenceschopnost a snížíme závislost na pronajímatelích skladových ploch. Dispozice skladu umožňuje variabilní uspořádání, abychom mohli pružně reagovat na potřeby našich zákazníků. Jsme rádi, že jsme pro nový sklad nalezli stabilního partnera, kterým je JUSDA Europe,“ dodává Robert Kuchar, generální ředitel společnosti MD logistika.
Za výstavbou jednoho z největších skladů v Pardubickém kraji stojí stavební firma MARHOLD, pro kterou se jedná z hlediska objemu o největší projekt v její historii. „S výstavbou velkoskladů máme bohatou zkušenost, byť to není zdaleka hlavní část naší produkce. V minulosti jsme realizovali například výrobní haly pro firmy Kiekert, Apaq nebo dvě mrazírenské haly přímo pro MD logistika, uvádí Lukáš Skokan, předseda představenstva společnosti MARHOLD.

Jana Hedencová, tel: 735746517
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist