https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novym-ministrem-zivotniho-prostredi-je-ladislav-miko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Novým ministrem životního prostředí je Ladislav Miko

8. května 2009 | MŽP ČR
Autor: Jakub Kašpar, tel: 267 122 040, 724 175 927
Ministrem životního prostředí byl dnes odpoledne prezidentem republiky Václavem Klausem jmenován Ladislav Miko. Ještě dnes přijel osobně v doprovodu premiéra Jana Fischera převzít úřad z rukou dosavadního ministra Martina Bursíka.

„Přebírám ministerstvo životního prostředí se vší odpovědností, znásobenou faktem, že se nacházíme ve dvou třetinách českého předsednictví v Radě EU,“ prohlásil ministr Miko. „Především mezinárodní vyjednávání o nové světové klimatické dohodě vyžadují maximální kontinuitu a já se těším na spolupráci se skvělým expertním týmem, který tu Martin Bursík vybudoval. Jsem přesvědčen, že práce na ministerstvu budou pokračovat bez problémů proto, že úřad přebírám ve výborném stavu, především pokud jde o personální a expertní kapacity,“ dodal Ladislav Miko.

Odcházející ministr životního prostředí Martin Bursík ocenil především odbornou erudici a zkušenosti svého nástupce. „Ladislav Miko je zárukou toho, že ochrana životního prostředí bude v české vládě v nejpovolanějších rukou. Jeho bohaté zkušenosti z předchozího působení ve funkci náměstka ministra i z vysoké funkce v Evropské komisi zajišťují, že v oblasti životního prostředí dokončí Česká republika své evropské předsednictví se ctí, i když škody, které napáchalo neuvážené vyslovení nedůvěry vládě v předsednickém poločase, už zahladit nepůjde. Přeji Ladislavu Mikovi hodně štěstí v jeho funkci a jsem samozřejmě připraven mu poskytnout maximální politickou podporu,“ dodal Martin Bursík.

Doc. RNDr. Ladislav Miko, PhD. se narodil 9. dubna 1961 v Košicích. V roce 1984 absolvoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze (obor obecná biologie a cytologie). V roce 1996 získal na stejné fakultě titul PhD. v oboru systematická zoologie a ekologie. Letos obhájil akademický titul docenta na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

Svoji profesní kariéru zahájil v Ústavu krajinné ekologie Slovenské akademie věd. V letech 1992 – 2001 pracoval v České inspekci životního prostředí, po určitou dobu jako náměstek jejího ředitele. V roce 2001 posuzoval jako nezávislý konzultant projekty EU v programu PHARE. Od roku 2002 do roku 2005 byl náměstkem ministra životního prostředí pro ochranu přírody a krajiny. Po úspěchu v náročném mezinárodním konkursu byl jmenován ředitelem sekce ochrany přírodních zdrojů v Evropské komisi (DG Environment).

V roce 1989 byl jedním z představitelů Veřejnosti proti násilí v Košicích, spolupodílel se na založení Strany zelených na Slovensku, jejímž členem byl do roku 1993. Posledních 16 let je nestraníkem.

Mezi jeho zájmy patří fotografie, turistika, literatura a divadlo. Ladislav Miko je ženatý a má dvě děti (16 a 21 let).
Jakub Kašpar, tel: 267 122 040, 724 175 927 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist