Radek Drahný "> Nyní lze žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty v Krkonoších - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nyni-lze-zadat-o-financni-prispevek-na-peci-o-trvale-travni-porosty-v-krkonosich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Nyní lze žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty v Krkonoších

10. května 2023 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty, které jsou cennými lučními společenstvy nebo jsou významné z hlediska krajinného rázu. Finanční podpora je dostupná pro žadatele s výměrou lučního porostu 0,3–5 ha (3 000–50 000 m2).

Zdrojem příspěvku je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí a nelze jej kombinovat s dotacemi z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství.

Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Za nežádoucí je považováno i mulčování s následným vyhrabáním travní hmoty; a to hlavně kvůli nešetrnosti vůči bezobratlým živočichům, kdy dochází k jejich vysoké úmrtnosti. Příspěvek je poskytnut na obhospodařovanou plochu travního porostu, jehož výměra je stanovena na základě zákresu do ortofotomapy (leteckého snímku) na Správě KRNAP

Žadatelé, kteří podávali v loňském roce víceletou žádost, budou do 15. května kontaktováni. Následně jim bude zaslána rovnou „Dohoda o provedení managementových opatření“. V případě změn ze strany žadatelů je nutné tyto změny nahlásit také do 15. května.

Noví žadatelé musí nejdříve navštívit Správu KRNAP, kde s odpovědným pracovníkem provedou zákres obhospodařované plochy, na kterou budou žádat o příspěvek. Příjem nových žadatelů je od 1. do 31. května. Na osobní schůzce je nutno se předem domluvit, a to telefonicky nebo e-mailem.

Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2023.

Podrobnější informace jsou uvedeny v „Podmínkách pro udělení finančního příspěvku na péči o trvalé travní porosty na území KRNAP a jeho ochranného pásma“ zveřejněných na webových stránkách https://www.krnap.cz/priroda/pece/.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap


Bližší informace:
Ing. Lenka Vrbková, tel: +420 605 321 990, lvrbkova@krnap.cz
Mgr. Andrea Svobodová, tel. 499 456 316, asvobodova@krnap.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist