Tiskové oddělení MŽP "> NZÚ Light má svou desetitisící žadatelku. Žije na Vysočině a díky programu zateplí strop a vymění okna - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nzu-light-ma-svou-desetitisici-zadatelku.zije-na-vysocine-a-diky-programu-zatepli-strop-a-vymeni-okna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: NZÚ Light má svou desetitisící žadatelku. Žije na Vysočině a díky programu zateplí strop a vymění okna

1. února 2023 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 835, 267 122 534
Program NZÚ Light se za necelý měsíc svého trvání přehoupl přes hranici deset tisíc žadatelů. Náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) dnes zájemkyni Marii Roušové osobně předal poukaz na doplňkové energetické poradenství, které pomůže identifikovat, kde by mohla její domácnost na energiích ještě více uspořit.

„Když jsem slyšela o možnosti dotace z Ministerstva životního prostředí, obrátila jsem se na síť poradců, které jsem našla na internetu. Celá komunikace byla moc příjemná, do týdne ke mně přijel poradce Novotný z EKISu, který mi se vším pomohl. Žádost byla kompletně vyřízená za pár dní, nikde nebyl žádný problém. Z peněz potřebuji vyměnit okna a zateplit stop. Žiji na malé obci se svým synem, který je bohužel ve třetím stupni invalidity. Alespoň částečná oprava domu nám tak moc pomůže,“ uvedla žadatelka Marie Roušová z Krokočína na Vysočině.

„Nová zelená úsporám Light trhá rekordy. Ještě neuplynul ani měsíc od spuštění žádostí a už se blížíme k vyčerpání původně alokované částky 1,5 miliardy korun. K dnešnímu dni jsme vyčerpali 1,16 miliardy korun, evidujeme 10 128 žádostí a desítky žadatelů již mají peníze na svém účtu. Nikdo se ale nemusí bát, že na něj peníze nezbydou, celkovou částku jsme totiž minulý týden zvýšili na tři miliardy korun. Za úspěchem programu vidím to, že dokážeme podat pomocnou ruku nejzranitelnějším domácnostem. Elektronická žádost je navíc velmi jednoduchá, takže žadatelé nemusí pálit energii kvůli zbytečnému papírování. A pokud se někomu přece jenom nedaří, může využít síť energetických poradců, které oslovila i paní Marie. Pro nás je takový zájem silnou motivací snažit se dál. Do budoucna chceme nabídnout možnosti energetických úspor a instalací fotovoltaiky maximu českých domácností,“ zdůraznil náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL, více na https://twitter.com/hladikpe/status/1620825169127415810/photo/1).

Program Nová zelená úsporám Light (https://novazelenausporam.cz/nzu-light) doprovází společná infokampaň MŽP a MPSV ZkrotímeEnergie.cz (https://zkrotimeenergie.cz/). Je financován z programu HOUSEnerg Modernizačního fondu, který čerpá prostředky zejména z monetizace 2 % celkového počtu emisních povolenek v systému EU ETS na období 2021–2030. První výzva byla vyhlášena 14. listopadu 2022. Příjem žádostí se spustil 9. ledna 2023.
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 835, 267 122 534
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist