https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/o-vysadby-je-mimoradny-zajem.statni-fond-i-nadace-partnerstvi-pridaji-miliony
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nadace Partnerství: O výsadby je mimořádný zájem. Státní Fond i Nadace Partnerství přidají miliony

30. dubna 2020 | Nadace Partnerství
Celonárodní iniciativa Sázíme budoucnost, za kterou stojí Nadace Partnerství spolu s Ministerstvem životního prostředí, láká stovky nových zájemců o výsadby. Státní fond životního prostředí i Nadace Partnerství proto dnes oznámili navýšení podpory pro sazeče stromů v řádech milionů korun.

Od loňského podzimu, kdy nový dotační program Státního fondu životního prostředí na podporu komunitních výsadeb odstartoval, již lidé stihli vyčerpat více než 89 milionů z celkových sta. V rámci balíků opatření proti suchu tak dnes ministr Richard Brabec oznámil navýšení financí na stromy na celkem 200 milionů korun. Vedle toho přidává do svého grantového programu Sázíme budoucnost více než 1,1 milionu také Nadace Partnerství.

„Na podporu drobnějších výsadeb můžeme díky darům diváků České televize nově uvolnit celkem 1 150 tisíc korun. Tolik se podařilo pro stromy nasbírat během charitativního vysílání pořadu Zázraky přírody. Až o 40 tisíc korun nejen na výsadby, ale i následnou péči nebo odborný dohled, mohou lidé u Nadace Partnerství žádat až do 31. července,“ přibližuje koordinátorka iniciativy Sázíme budoucnost Zuzana Šeptunová.

Nadace Partnerství letos mezi zájemce rozdělí rekordní částku od finanční krize v roce 2009.

Pro větší projekty až do čtvrt milionu korun pak slouží výzva Národního programu životní prostředí otevřená do konce letních prázdnin.

„Dneškem přidáváme dalších 100 milionů na výsadbu stromů, což je mimořádně úspěšný program z konce loňského roku, kde už téměř docházejí peníze,“ vysvětluje ministr životního prostředí Richard Brabec.

Podle informací z Fondu životního prostředí ke konci minulého týdne zbývalo ve výzvě na podporu stromů 11 milionů korun, což odpovídá přibližně 70 projektům a 3200 stromům.

Celkově se díky podpoře všech programů Fondu podařilo do české krajiny a měst dostat 54 000 nových stromů. Výsadbový portál www.sazimebudoucnost.cz aktuálně eviduje 584 383 vysazených stromů mimo les, organizátoři očekávají do konce tohoto roku další nejméně milion zaregistrovaných stromů z celkových deseti, na které iniciativa cílí.

Podívejte se na přehled všech aktuálních výzev: http://www.sazimebudoucnost.cz/finance

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist