https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/obcanske-mereni-castic-no2-a-hluku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Senzorvzduchu, z.s.: Občanské měření částic, NO2 a hluku

27. dubna 2021 | Senzorvzduchu, z.s.
Autor: Michael Lažan, tel: +420773188311

Představení spolku Senzorvzduchu, z.s.

Dovolte mi představit Vám spolek Senzorvzduchu, z.s., který má za cíl ve spolupráci se Sensor.Community rozšiřovat povědomí o možnostech občanského měření kvality vzduchu v České republice.

Jak na to? Je to velice jednoduché! Objednáte si díly na stavbu senzoru nebo rovnou celý kit a senzor sami vlastnoručně postavíte. Stavba nezabere mnoho času a zvládne ji i naprostý začátečník.

Po připojení senzoru na Vaši wi-fi se měřené údaje začnou ihned zobrazovat na mapě společně s dalšími 14 tisíci senzory. Data jsou dostupná v reálném čase pro všechny a je možno s nimi dále pracovat.

Naše projekty:

Měření NO2. Společně s deseti evropskými organizacemi jsme v říjnu roku 2020 měřili NO2 (oxid dusičitý) v devíti městech Evropy najednou. V Praze se jednalo o 30 lokalit. Zjistěte si průměrnou měsíční koncentraci tohoto nebezpečného plynu ve vašem okolí na na mapě Prahy.

Měření hluku v ulici V Holešovičkách. Ve spolupráci se spolkem Holešovičky pro lidi nově měříme hluk v této hlukem silně poškozené lokalitě. Hluk dosahuje nadlimitních hodnot ve dne, v noci. V Praze je nadlimitním hlukem z dopravy zasaženo 100.000 lidí.

VÍTE, ŽE NEJVĚTŠÍM ZDRAVOTNÍM RIZIKEM V EVROPĚ JE ZNEČIŠTĚNÍ OVZDUŠÍ? Přidejte se k nám a postavte si s námi svůj Senzor vzduchu a staňte se členy naší komunity dobrovolníků.

Michael Lažan, tel: 420773188311
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist