https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/obce-a-mesta-dostanou-balicek-prvni-pomoci-pro-boj-s-virem-covid-19
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

meneodpadu.cz: Obce a města dostanou balíček první pomoci pro boj s virem COVID 19

2. dubna 2020 | meneodpadu.cz
Autor: Filip Poštulka, tel: 724104295
Podpořit starosty a zastupitele ve složité době se rozhodla společnost JRK – největší tuzemský partner měst a obcí pro komplexní řešení odpadového hospodářství. Balíček první pomoci obsahuje deset ručně šitých roušek z bavlněného plátna, dvě balení dezinfekčního gelu a tři kusy jednorázových bambusových kapesníčků.

Balíček bude distribuován starostům a zastupitelům do pětapadesáti obcí. Roušky z bavlněného plátna lze použít, při dodržení základních hygienických postupů, vícekrát. Dodávka roušek a kapesníčků vychází ze zásad Pro méně odpadu, které ukazují, jak omezit odpady. V případě dezinfekčních gelů, jde o praktické balení s pumpičkou, které lze znovu doplňovat.

„Je nám jasné, že tento balíček nevyřeší nejpalčivější problémy, které samosprávy v současnosti trápí, ale doufáme, že zastupitelům alespoň trochu v současné tíživé situaci pomůžou,“ vysvětluje ředitel společnosti JRK Robin Dufek a doplňuje: „a trochu užitečné by snad mohly být i možné tipy pro města a obce, jak v této situaci nakládat s odpady www.meneodpadu.cz/jak-nakladat-s-odpadem-v-dobe-koronaviru.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist