Blanka Freiwilligová "> Obce mohou z Programu obnovy venkova čerpat přes 25 milionů korun - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/obce-mohou-z-programu-obnovy-venkova-cerpat-pres-25-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Obce mohou z Programu obnovy venkova čerpat přes 25 milionů korun

31. ledna 2022 | Liberecký kraj
Autor: Blanka Freiwilligová, tel: 485 226 326
Dotaci z rozpočtu ve výši přes 25 milionů korun rozdělí Liberecký kraj v rámci Programu obnovy venkova. Podpora je určena obcím a svazkům obcí. Vyhlášení programu i podmínek na svém posledním zasedání odsouhlasilo Zastupitelstvo Libereckého kraje. Žádosti budou přijímány do 16. března 2022.

„Účelem programu je obnova a údržba technické infrastruktury, venkovské zástavby a občanské vybavenosti, úprava veřejných prostranství jako jsou návsi či náměstí, lze žádat na opravy či výstavbu chodníků nebo osvětlení, na podporu vzdělávání a poradenství v oblasti rozvoje venkova a obnovy vesnice a zvýšení kvality života na venkově. Z Dotačního fondu Libereckého kraje je na Program obnovy venkova vyčleněno celkem 25.200.000 korun,“ říká Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkov

O dotaci z programu mohou žádat nejen obce venkovského tipu, ale také svazky obcí se sídlem v Libereckém kraji. Žadatelé budou moci zasílat žádosti o poskytnutí dotace od 28. 2. 2022 do 16. 3. 2022. Účelovou investiční nebo neinvestiční dotaci z Dotačního fondu LK lze využít na akce realizované v období od 1. 1. 2022 do 30. 9. 2023.

Příspěvky lze žádat například na obnovu a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti, komplexní úpravu návsí, náměstí, dále na obnovu a zřizování veřejné zeleně – parky, aleje, sady, opravu a výstavbu komunikací, chodníků, veřejného osvětlení, mostků, zálivů autobusové dopravy, parkovišť a zpevněných ploch, projekty na vzdělávání a poradenství v oblasti rozvoje venkova a obnovy vesnice, integrované projekty venkovských mikroregionů a obnovu válečných hrobů. Z programu lze získat dotaci ve výši 30 – 70% celkových nákladů na projekt.

Žádosti lze podávat různými způsoby, podrobnosti, včetně potřebných formulářů najdou žadatelé zde: https://dotace.kraj-lbc.cz/regionalni-rozvoj/regionalni-rozvoj-2-1-program-obnovy-venkova-d453409.htm
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist