https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/obce-nesmi-prijit-o-kompetence-pri-povolovani-staveb-rika-ke-stavebnimu-zakonu-senatorka-anna-hubackova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: „Obce nesmí přijít o kompetence při povolování staveb,“ říká ke stavebnímu zákonu senátorka Anna Hubáčková

31. března 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí je proti tomu, aby obce přišly při stavebním řízení o kompetence při povolování staveb. „Jsem znepokojena z toho, co se plánuje ve Sněmovně, tedy že obce mají přijít o důležité kompetence při povolování staveb,“ říká senátorka Anna Hubáčková, která je místopředsedkyní Ústavněprávního výboru.

Reaguje tak na předložený pozměňující návrh poslance Martina Kolovratníka, který počítá s modelem čistě státní stavební správy, kdy by stavební úřady přešly pod stát. Senátorka Hubáčková to považuje doslova za destrukci veřejné správy v oblasti stavebního řízení.

„Nerozumím tlaku na takovéto destrukční řešení ze strany Ministerstva pro místní rozvoj. Už nyní se připravujeme na projednávání zákona v Senátu, jehož úkolem je, kromě jiného, i opravování špatných zákonů, což stavební zákon v této podobě bezesporu je,“ dodává Hubáčková. Klíčové projednávání stavebního zákona je ve Sněmovně zařazeno na zítřek.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist