https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/obchoduje-babis-se-zelenymi-aktivisty-podezreni-se-potvrzuje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Obchoduje Babiš se zelenými aktivisty? Podezření se potvrzuje

17. března 2017 | ODS
Dne 15. 3. 2017 přinesly Hospodářské noviny zprávu o tom, že ministerstvo životního prostředí výrazně snížilo pokutu chemickému podniku Precheza v Přerově za únik oxidu siřičitého do ovzduší. Koncem října 2014 byla koncentrace tohoto jedovatého plynu v Přerově překročena 36násobně.

Následně konala ve správním řízení Česká inspekce životního prostředí a v únoru 2015 vyměřila pokutu 7 miliónů korun. Pak vstoupil do hry fakt, že Precheza patří do koncernu Agrofert Andreje Babiše a začal konat jeho bývalý zaměstnanec ministr životního prostředí Brabec. Precheza se odvolala a oblastní pracoviště Brabcova úřadu v Olomouci snížilo pokutu na pouhých 500 000 korun.

Čekal bych, že se proti drancování životního prostředí a evidentnímu střetu zájmu ozvou ekologičtí aktivisté. Jenže se nic podobného nestalo. Opět se tak potvrzuje podezření, že mezi Andrejem Babišem a ekologickými aktivisty platí tichá dohoda. Majitel Agrofertu žádá klid pro své továrny, výměnou za peníze z EU a několik „hraček“, jako je například schválení zákona o Šumavě pro aktivisty. Už jsem si zvykl, že Richardu Brabcovi vůbec o životní prostředí nejde. Nepřestanou mě ale udivovat stále další a další důkazy, že mnohé zelené aktivisty zajímá hlavně jejich vlastní prospěch, mnohem víc než příroda.

Jan Zahradník, poslanec PČR, expert ODS pro oblast životního prostředí
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist