https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/obchvaty-mest-a-obci-nesmi-byt-pouze-marketingovym-tahakem-ale-skutecnou-prioritou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS Střední Čechy: Obchvaty měst a obcí nesmí být pouze marketingovým tahákem, ale skutečnou prioritou

27. srpna 2019 | ODS Střední Čechy
Zastupitelský klub ODS dnes navrhl a prosadil do programu jednání krajského zastupitelstva Středočeského kraje důležitý bod k urychlení výstavby obchvatů měst a obcí v kraji. Reagoval tak na vývoj kolem obchvatu Olbramovic, kdy Ministerstvo dopravy s řadou výtek zrušilo stavební povolení, které vydal Krajský úřad Středočeského kraje.

„O obchvatech nestačí jen mluvit, je potřeba pro ně opravdu něco udělat. Chyby v rozhodnutí krajského úřadu naopak výstavbu jednoho z důležitých obchvatů odloží,“ říká Martin Kupka.

Máme zájem na tom, aby krajský úřad naplnil všechny správní lhůty a připravil co nejkvalitnější rozhodnutí. Krajští zastupitelé nemají ambici zasahovat do výkonu státní správy, ale je podle nich na místě sledovat dodržování zákonných lhůt a stejně tak kvalitu rozhodnutí.

Vzhledem k tomu, že obchvat Olbramovic není jediná z připravovaných staveb, navrhli občanští demokraté vytvoření bezplatné role zmocněnce pro urychlení výstavby obchvatů obcí a měst Středočeského kraje. Bez důsledného prosazování jednotlivých projektů se totiž dopravní stavby neúměrně prodlužují a jedním z příkladů je i výstavba obchvatu v Olbramovicích.

„Zúčastnil jsem se nedávno projednávání EIA pro spojnici D7 a D8. Přestože se jedná o jednu z klíčových investic Středočeského kraje, nikdo ze současné vládní koalice u projednávání nebyl. Pokládám to za zásadní chybu a opomenutí,“ říká Libor Lesák.

„Záleží nám na tom, aby kraj byl schopen pomáhat městům a obcím tam, kde sám investorem není, vyvíjel tlak na ŘSD a tam, kde je investorem, aby se důsledně věnoval přípravě staveb a nedopustil, že se klíčové dopravní stavby opakovaně odkládají o další léta,“ dodává Martin Kupka.

Bohužel vládnoucí koalice snahu ODS o urychlení a lepší koordinaci výstavby obchvatů měst a obcí podpořit odmítla a návrh neprošel.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist