Tiskové oddělení MŽP "> Obec Dolní Město získala Zelenou stuhu 2022 za péči o životní prostředí i historii - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/obec-dolni-mesto-ziskala-zelenou-stuhu-2022-za-peci-o-zivotni-prostredi-i-historii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Obec Dolní Město získala Zelenou stuhu 2022 za péči o životní prostředí i historii

5. října 2022 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 835, 267 122 534
Celostátním vítězem a držitelem Zelené stuhy České republiky 2022 se stala obec Dolní Město z kraje Vysočina. Cenu získala za mimořádný, vyvážený a příkladný přístup obce a občanů ke zlepšení životního prostředí a péči o historické kulturní dědictví. Na druhém místě se umístila obec Dolní Poustevna z Ústeckého kraje za moderní a přitom citlivý přístup obce k vytváření veřejného prostoru. Na třetím místě se umístila obec Čistá ze Středočeského kraje, a to za aktivity obce a spolků v oblasti zlepšení životního prostředí v obci i krajině.

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo vítěze soutěže Zelená stuha České republiky 2022 v úterý 4. na slavnostním setkání v Senátu. MŽP je garantem tohoto ocenění a vyhlašovatelem soutěže Vesnice roku, spolu se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu, která organizaci celostátní soutěže s podporou ministerstva zajišťuje.

Na slavnostním vyhlášení si ocenění převzalo celkem 11 obcí. Náměstek pro řízení sekce státní správy Ministerstva životního prostředí Vladimír Mana předal starostovi vítězné obce poukaz k čerpání dotace z Národního programu životní prostředí (NPŽP) až do celkové výše 1 000 000 Kč. Dotace může obec využít jak na konkrétní environmentální projekt, tak na reprezentaci České republiky v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe – Evropská kvetoucí sídla v roce 2023.

Ostatní obce oceněné Zelenou stuhou v krajských kolech soutěže Vesnice roku 2022 mohou čerpat dotaci z programu až do výše 500 000 Kč.

Soutěž Zelená stuha ČR oceňuje dobrou praxi obcí v oblasti péče o přírodní a kulturní hodnoty veřejného prostoru a krajiny a chce motivovat i další obce k podobným krokům. Proto podporuje soustavnou činnost jako je dlouhodobé plánování záměrů, kvalitní příprava a realizace jednotlivých projektů k ochraně, obnově a rozvíjení ekologických hodnot krajiny. Důležité je i zakládání a obnova zeleně a udržitelná péče o zeleň i krajinu. Hodnotí se také osvěta, výchova a vzdělávání dětí i dospělých v oblasti péče o přírodu, životní prostředí a krajinu a zapojení veřejnosti do těchto aktivit.

Stejně jako v minulých letech bylo vyhlášení výsledků Zelené stuhy ČR spojené s předáním ocenění a čestných uznání a vyhlášením výsledků soutěže Oranžová stuha ČR, kterou vyhlašuje a garantuje Ministerstvo zemědělství.
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 835, 267 122 534

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist