https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/obec-dolni-vestonice-opet-nenaplnila-podminky-programu-sanace-a-likvidace-povodnovych-skod-na-opravu-zadosti-dostala-dalsi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Obec Dolní Věstonice opět nenaplnila podmínky programu sanace a likvidace povodňových škod, na opravu žádosti dostala další šanci

27. června 2017 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
Zatím poslední, už pátá žádost obce Dolní Věstonice o dotaci na řešení povodňových škod z roku 2014, opět nesplňuje podmínky programu. Zatímco žádost obce Strachotín je již ministerstvem schválena, vedení obce Dolní Věstonice stále nedokázalo předložit MŽP žádost, která by naplňovala podmínky programu. Poslední předložená žádost mimo jiné obsahuje prohlášení projektantů, že žádným způsobem neručí za navrhnutá opatření. Takové prohlášení nelze ze strany MŽP pro potřeby registrace žádosti akceptovat. Navíc žádost stále obsahuje neodůvodněná a nadbytečná opatření, která MŽP nemůže z programu uhradit, a opakovaně na ně obec upozorňuje.

MŽP proto iniciovalo na dnešní den další jednání s obcí, na kterém byly vedení obce sděleny jasné podmínky, za kterých bude možné žádost akceptovat.

Ty mj. obsahují požadavek na vytvoření nové projektové dokumentace určené pro stavební povolení. Obsahem nové projektové dokumentace budou pouze opatření, která stanovil odbor geologie MŽP ve spolupráci s Českou geologickou službou a s využitím dalších expertních posudků, a která jsou považována pro sanaci a prevenci škod za adekvátní a současně hospodárná. Seznam těchto opatření byl na jednání starostce obce Dolní Věstonice předán.

Zároveň bylo vedení obce sděleno, že nová žádost bude obcí na MŽP předána nejpozději do konce září (29. 9.) letošního roku, aby mohlo dojít k registraci projektu ze strany MŽP do konce října 2017. Tento termín je konečný pro možnost registrace žádosti s následným čerpáním finančních prostředků z programu "Likvidace škod po živelních pohromách v roce 2014". V této souvislosti MŽP zároveň zajistilo u ministerstva financí prodloužení dotačního programu do konce roku 2018, neboť ten by měl být ukončen na konci roku 2017, ale v takovém případě by obec již nemusela stihnout realizaci sanačních prací a současně jejich proplacení. Prodloužení stávajícího programu až do roku 2018 bude ale možné pouze za předpokladu, že obec Dolní Věstonice splní podmínky programu. MŽP je přesvědčeno, že pokud obec naplní termíny pro podání žádosti, může být sanace svahu zrealizována ještě do konce letošního roku a na začátku příštího roku proplacena.

Vedení obce Dolní Věstonice se k postupu, který předložilo obci MŽP jako správce programu, vyjádří do 11. července 2017.
Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist