https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/objevit-planetu-zemi-mohou-navstevnici-libereckeho-festivalu-anifilm
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Anifilm: Objevit planetu Zemi mohou návštěvníci libereckého festivalu Anifilm

25. května 2021 | Anifilm
Planeta A. Tak zní hlavní téma 20. ročníku Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm, který se uskuteční od 22. do 27. června tohoto roku na řadě míst v Liberci. Festivalovým ruchem ožijí nejen liberecký zámek, ale i řada dalších míst: multiplex Cinema City, Lidové sady včetně Experimentálního studia, náměstí před radnicí, aula Technické univerzity, ale i pamětník počátků kinematografie v Liberci – kino Varšava.

Planetou A se rozumí planeta Země, jejíž život v jeho rozličných podobách a prostředích si nezadá s fantaskními světy, které jsou obzvlášť pro médium animovaného filmu tak typické. „Téma přírody a životního prostředí je nedílnou součástí našich každodenních životů, ve veřejné diskusi je stále aktuálnější a stejně silně již nějakou dobu rezonuje i animovanou tvorbou. Obrácením pozornosti k našemu domovu se Anifilm hlásí k potřebě hlubší reflexe problémů, které po desetiletí plíživě a často opomíjeny ovlivňují svět, jak ho známe. Díky své specifičnosti a možnostem nabízí médium animace mnohem širší a lákavější pojetí fenoménu života na Zemi, než jak jsme zvyklí jej vídat v hrané či dokumentární tvorbě. Pojetí oslovující i ty, kteří jsou k problematice životního prostředí tradičně skeptičtí či chladní," prohlásil ředitel festivalu Tomáš Rychecký.

V pestrém výběru celovečerních a krátkých snímků najdou diváci výpovědi o reálných problémech, náznakové metaforické eseje, oslavu přírody a života na Zemi, ale i parodie a ironické filmy subverzivní. Většina z nich bude tvořit program pro dospělé diváky, speciální filmový program ale čeká i děti a dospívající. A jak je na Anifilmu zvykem, téma se promítne také do skladby festivalových hostů a odborného programu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist