Mgr.Kateřina Goroškov "> Objevte poklady Moravského krasu v nové společenské hře „Tajemství Býčí skály“ - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/objevte-poklady-moravskeho-krasu-v-nove-spolecenske-hre-tajemstvi-byci-skaly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muniga s.r.o.: Objevte poklady Moravského krasu v nové společenské hře „Tajemství Býčí skály“

22. ledna 2024 | Muniga s.r.o.
Autor: Mgr.Kateřina Goroškov, tel: 00420731613603
Hra, která oslovuje děti i dospělé se stává vyhledávanou náplní rodinných a přátelských setkání. Jde o skvělý příklad toho, jak se zábavnou formou můžeme seznamovat s naší historií. Hru, jejíž námět pochází z dílny samotných historiků, zajisté ocení i školní skupiny a družiny. Je určena hráčům od šesti do devětadevadesá­ti let.

„V roce 2022 k nám do firmy přijeli představit koncept své vlastní hry manželé Daniela a Jakub Pernesovi. Musím říci, že se nám jejich nápad hned zalíbil. A to jak samotným námětem, tak i herním principem. Rozhodli jsme se proto začít s nimi na hře spolupracovat a vydat ji. Nejprve bylo třeba koncept uzpůsobit tak, aby byl technologicky vyrobitelný a optimalizovaný do formátu rodinné hry. Jejich původní varianta byla totiž navržena pro větší dětské kolektivy, které navštěvovaly Muzeum Blanenska. Poté jsme hledali finální název a grafickou podobu hry. V těchto dnech titul míří do kamenných prodejen i e-shopů,” vysvětluje proces tvorby Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO-karton, s.r.o. z Nového Veselí.

Tato lehce strategická hra je určena dvěma až čtyřem hráčům. Každý z nich ve svém kole rozvíjí vlastní jeskyni přiložením hracího pole (tzv. hexu), pohybuje se v ní nebo objevuje prostor tajemného podzemí pomocí své figurky badatele a získává karty objevů. Cílem hry je prozkoumat co největší část jeskyně, vypátrat v ní cenné poklady a získat tak nejvíce výherních kamenů. Zajímavostí je, že jeskynní chodby nesou názvy opravdových podzemních prostor z různých jeskyní Moravského krasu. Hráči tak objeví například Dóm chaosu, Stříbrnou chodbu, Pohádkovou síň, Bludiště a mnoho dalších.

„Při tvorbě hry jsem vytrvale dotazoval své kolegy z Muzea Blanenska, abychom společně dali dohromady příklady nálezů, které se v jeskyních Moravského krasu našly. Hráči tak mohou při objevování své jeskyně najít třeba mincovní poklad, jeskynní malby, kosti vyhynulých zvířat a samozřejmě legendárního bronzového býčka. Manželka Daniela tyto nálezy ilustrovala podle podkladů mého kolegy archeologa Marka Nováka a přírodovědce Vlastislava Káňi,“ vysvětluje jeden z dvojice autorů hry, Jakub Pernes.

Desková hra Tajemství Býčí skály obsahuje 64 hexových hracích polí, 140 kamínků, které zastupují body, 46 karet a 4 dřevěné figurky badatelů. Hra byla vytvořena ve spolupráci s Muzeem Blanenska. Již nyní ji lze zakoupit přímo na e-shopu výrobce https://eshop.efko.cz, ve vybraných hračkárnách či v Muzeu Blanenska. Doporučená cena je 499 Kč.
Mgr.Kateřina Goroškov, tel: 00420731613603
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist