https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/oblastem-znicenym-tornadem-okamzite-pomaha-charita.vyhlasila-sbirku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Diecézní charita Brno: Oblastem zničeným tornádem okamžitě pomáhá Charita. Vyhlásila sbírku

25. června 2021 | Diecézní charita Brno
Oblastní charita Hodonín a Oblastní charita Břeclav bezprostředně pomáhají přímo v obcích zasažených tornádem. Charita na místo už dovezla přes tisíc baget pro zasahující a organizuje další pomoc prostřednictvím sbírkového účtu. Dary budou využity pro následnou pomoc v konkrétních obcích. Vyjíždí krizový tým a připravují se další psychosociální týmy, které budou mapovat situaci a pomáhat na místě. Následky přírodní katastrofy a osudy postižených lidí hluboce zasáhly i brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho, který se vydal do nejvíce zasažené oblasti v brněnské diecézi.

Diecézní charita Brno pomáhá sbírkou lidem zasažených přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku. Číslo sbírkového účtu: 4211325188/6800, variabilní symbol 2002. Lidé mohou přispět také formou DMS na číslo: 87 777 ve tvaru DMS DCHB 30, 60, 90, nebo trvala DMS TRV DCHB 30, 60, 90.

„Charita okamžitě pomáhá potřebným přímo v nejvíce zasažených místech a vysílá intervenční týmy. Už jsme také vyhlásili sbírku, na kterou během noci lidé zaslali přes třicet dva milionů korun. Peníze budou určené na následnou pomoc,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle vyhlásil na tuto neděli 27. června 2021 mimořádnou kostelní sbírku. „Děkuji všem, kteří pomohou, i všem, kteří přispějí finančně. Děkuji také těm, kteří se za lidi v postižených oblastech modlí. Jsem s vámi všemi spojený v modlitbě,“ vzkazuje biskup Vojtěch Cikrle.

Rada ředitelů Charity ČR odsouhlasila uvolnění 500 tisíc korun z krizového fondu Charity ČR na pomoc zasaženým lidem po ničivém tornádu na jižní Moravě.
Situace na místě z pohledu Charity

Ve spolupráci s Krizovým štábem JMK organizuje Charita pomoc psychosociálních týmů, která bude probíhat v následujících dnech. Týmy budou spolupracovat s vedením obcí a poskytovat podporu konkrétním lidem. Charita plánuje koordinovat i materiální pomoc. V oblastech rozdá hygienické prostředky, pracovní nářadí nebo potravinové balíčky.

„Stala se naprostá katastrofa. Takto si představuji válku, kterou jsem naštěstí nikdy nezažil. Náš dům zůstal bez střechy a bez oken, dětské hřiště na naší zahradě zmizelo, místo něho tu leží sousedův komín,“ popisuje situaci 24. června 2021 v obci Lužice u Hodonína Petr Kollár, který z okna zahlédl, jak mu vítr odnáší střechu. „Auta a plechy, vše je rozmlácené jak od šrapnelu…,“ říká pan Kollár přímo Charitě.

„Nyní nás čeká úklid té spouště a rekonstrukce. Dům potřebuje novou střechu, a nejspíš se budu muset osadit i nová okna. Přepadl nás obrovský pocit bezmoci,“ uzavírá pan Kollár.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist