https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/odhad-konecneho-mnozstvi-tzv.tornadoveho-odpadu-se-zmensil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Jihomoravský kraj: Odhad konečného množství tzv. tornádového odpadu se zmenšil

23. března 2022 | Jihomoravský kraj
Podle údajů z konce února bylo z provizorních deponií v Moravské Nové Vsi doposud odvezeno cca 170 000 tun odpadu. Tento týden byl odhad konečného množství stavební suti snížen z původních 217 00 tun na cca 190 000 tun.

Údaje z července minulého roku předpokládaly výrazně vyšší celkový objem stavebního materiálu k odklizení. Kvůli velmi suchému počasí v druhé polovině roku 2021 a s ohledem na statistické nepřesnosti v měření a výpočtu hmotnosti odpadů na deponiích a na použité technologie zpracování odpadů lze nyní s přesností uvést, že odpadu bylo méně, než se předpokládalo.

„Odklízecí práce na deponiích v Moravské Nové Vsi stále probíhají v příznivém tempu. Většina stavební suti již byla odvezena k druhotnému zpracování nebo řádnému skládkování. Při zpracování odpadů na zemědělském pozemku však došlo k výraznému zhoršení kvality zemědělské půdy na rozloze cca 4 hektary. Jako další krok k uvedení pozemků do původního stavu je proto třeba provést technickou a biologickou rekultivaci předmětných pozemků,” dodává náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Lukáš Dubec.

Pro rekultivaci zemědělských pozemků bude zvolena externí firma na základě výběrového řízení. Z tohoto důvodu je však nutné prodloužit termín ukončení úklidových prací až do 31. prosince 2023.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist