https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/odmitame-prodej-lukrativnich-pozemku-u-kyjskeho-rybnika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Prahy 14: Odmítáme prodej lukrativních pozemků u Kyjského rybníka

30. března 2010 | Strana zelených Prahy 14
Cenné pozemky v ústí Rokytky do Kyjského rybníka (podél Broumarské ulice) o celkové rozloze 52 361 m2 jsou opět navrženy na prodej. Jedná se o poslední velké a kvalitní pozemky ve veřejném majetku Prahy 14 a již dvakrát byl jejich prodej odmítnut. Rada městské části Prahy 14 předkládá opětovně Zastupitelstvu městské části Prahy 14 návrh na jejich prodej. Zastupitelé za Stranu zelených s tím nesouhlasí a opět budou hlasovat proti.

Dne 30.3.2010 se koná 15. jednání Zastupitelstva městské části Praha 14 (1) a jedním z bodů programu bude návrh k prodeji pozemků v Kyjích při ulici Broumarská (2), který je nyní ještě rozšířen o další plochy pozemků (cca 9000 m2) v bezprostřední blízkosti kostela sv. Bartoloměje v Kyjích. K prodeji jsou tak navrhovány pozemky o celkové rozloze 52 361 m2.

Zastupitelstvo Prahy 14, ve kterém má ODS nadpoloviční většinu, se tedy chystá v úterý schválit prodej těchto pozemků. Přitom v minulosti toto zastupitelstvo vyslovilo již dvakrát nesouhlas s prodejem těchto pozemků, dvakrát byl tento bod z jednání zastupitelstva stažen.

Základní organizace Strany zelených Praha 14 od samého počátku s tímto prodejem nesouhlasí. “Vyzýváme proto zastupitele: Neschvalte tento zamýšlený záměr na prodej pozemků a zachovejte tyto cenné pozemky okolo Broumarské ulice, v blízkosti kostela sv. Bartoloměje v Kyjích a historického jádra obce Kyje“ říká Jiří Feřtek, předseda klubu Strany zelených v Praze 14.

„Rada městské části se ještě v závěru svého funkčního období snaží urychleně tyto pozemky prodat. Rozhodujícím kriteriem bude nabízená cena. To je pro nás nepřijatelné. Jde o důležité plochy zeleně v historické části Kyjí, které jsou součástí přírodního parku Klánovice – Čihadla. Tato lokalita by vzhledem ke svému charakteru měla sloužit především k odpočinku a relaxaci obyvatel Prahy 14 a přilehlých oblastí. Jejich prodejem by tak městská část zcela ztratila možnost rozhodnout o jejich dalším využití,“ komentuje situaci Ilona Picková, zastupitelka za SZ.

Základní organizace Strany zelených Praha 14 proto požaduje zastavení prodeje uvedených pozemků do doby, než za účasti veřejnosti proběhne zásadní debata o rozvoji a budoucí podobě obce.

Jsme přesvědčeni, že není vhodné rozhodnout o prodeji a je potřebné hledat komplexní řešení, které bude citlivé pro historické jádro Starých Kyjí a bude odpovídat potřebám občanů Kyjí a městské části Prahy 14.

Kontakt:
Jiří Feřtek – zastupitel MČ Praha 14: 724 335 332, zeleni.praha14@seznam.cz
Ilona Picková - zastupitelka MČ Praha 14, kandidátka za SZ do PS, 736 755 168, ilonapickova@seznam.cz


Historie prodeje pozemků v k.ú. Kyje – Broumarská sever +jih:
* 10. jednání zastupitelstva Prahy 14 (16.12.2008) - návrh k prodeji zamítnut
* 8. jednání zastupitelstva Prahy 14 (24.6.2008) - návrh k prodeji stažen z programu jednání
* 5. jednání Zastupitelstva Prahy 14 (27.9.2007) - návrh k prodeji zamítnut
* 4. jednání Zastupitelstva Prahy 14 (28.6.2007) - bod jednání týkající se prodeje pozemků byl stažen

Poznámky:
(1) Jednání se koná od 14:15 v kulturním domě v Kyjích (Šimanovská 47)
(2) Jde o pozemky s parc.č. 79/1, 79/4,80/1, 81, 84/1, 84/2, 85/1, 85/2, k.ú. Kyje

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist