https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/odpady-mesta-horice-co-nas-ceka-v-nejblizsi-dobe
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Hořice: Odpady města Hořice: Co nás čeká v nejbližší době

12. července 2023 | Město Hořice
Jak jsme již avizovali v minulých měsících, je nutné pokračovat v nastaveném trendu snižování množství směsného komunálního odpadu v našem městě. Dalším krokem, který nás na podzim tohoto roku čeká, je evidence a označení nádob.

K evidenci je nezbytné se přihlásit. Přihláška bude od července k dispozici online na webu města https://www.horice.org/odpady a bude také distribuována do Vašich poštovních schránek spolu s detailními informacemi. Přihlášky můžete vyplnit buď přímo na webu města, nebo můžete přihlášku v papírové podobě odevzdávat na podatelně městského úřadu, případně v infocentru města Hořice.

Pokud si nebudete jisti správným postupem, neváhejte se obrátit na pracovníky odboru životního prostředí, kteří vám ochotně poradí (telefonní čísla: 492 105 460(462), email: odpady@horice.org).

Samotné označování nádob začne v průběhu září a bude probíhat postupně přibližně 2 měsíce, takže pokud budete například na dovolené, nádoba bude označena při některém dalším svozu. Od následujícího roku nebudou neoznačené nádoby sváženy.

Prosíme vás, dobře zvažte, kolik nádob a jak velkých potřebujete. Tyto si přihlásíte a vystavíte k označení. Níže v tabulce najdete doporučené množství nádob a svozů podle počtu osob žijících v domácnosti:
120 l nádoba, 1 x měsíc - 1-2 lidé v domácnosti
120 l nádoba, 1 x 14 dní - 3-4 lidé v domácnosti
240 l nádoba, 1 x měsíc - 5-6 lidí v domácnosti
240 l nádoba, 1 x 14 dní - 7-8 lidí v domácnosti
Doporučené množství vychází z předpokladu, že dostačující je 60 l/osobu/měsíc.
V případě bytových domů je možné používat kontejnery o objemu 1100 l.

Pokud Vám doporučené množství nádob nestačí, důvodem může být, že odpad není dobře vytříděn. Přitom je zákonem o odpadech dána občanům povinnost třídit odpad. Zda je odpad ve svozových nádobách řádně vytříděn budeme kontrolovat a v případě opakovaného porušování zákona mohou být uplatněny sankce.

Jaké jsou možnosti pro vytřídění odpadu?
* Barevné nádoby u domů (papír, plast, bioodpad)
* Sběrná hnízda – kontejnery (papír, plast, sklo, bioodpad, kovy, jedlé tuky a oleje, textil)
* Sběrný dvůr (velkoobjemový odpad, dřevo, suť, zemina, nebezpečné odpady, elektro...)
* Možnost objednání kontejneru za úplatu u Technických služeb (velkoobjemový odpad, stavební materiál...)

Do budoucna připravujeme spravedlivější formu poplatku za odpad, kde bude zohledněna velikost nádoby a frekvence svozu. Budeme Vás dále průběžně informovat.

Děkujeme, že se s námi podílíte na budování města s minimem odpadů.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist