https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ods-a-top-09-budou-v-plzenskem-kraji-kandidovat-spolecne.chteji-zabranit-dalsi-stagnaci-kraje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS a TOP 09: ODS a TOP 09 budou v Plzeňském kraji kandidovat společně. Chtějí zabránit další stagnaci kraje

25. června 2024 | ODS a TOP 09
V úterý 24. června podepsali zástupci krajských organizací Martin Baxa (ODS) a Ilona Jehličková (TOP 09) koaliční smlouvu o společné kandidatuře do krajských voleb v Plzeňském kraji. Podpisem ji stvrdili i celostátní předsedové stran Petr Fiala a Markéta Pekarová Adamová. Lídrem společné kandidátky je čtyřicetiletý současný krajský zastupitel a bývalý rokycanský místostarosta Jan Šašek za ODS. TOP 09 na společné kandidátce vede primář Klatovské nemocnice Richard Pikner. Hlavními tématy koalice bude efektivní správa kraje, kvalitní školství, dostupné zdravotní služby a rozvoj dopravní infrastruktury.

„Do voleb jdeme s cílem vyhrát, a vítězství pro nás bude znamenat, že budeme koalicí, bez které nebude možné složit většinu v krajském zastupitelstvu. Plzeňský kraj a lidé, kteří zde s námi žijí, si zaslouží víc než být jen krajem montoven. Jsem hrdý na to, z jakého kraje pocházím a chci, aby hrdost na svůj kraj cítili i všichni ostatní, kdo v něm žijí. Proto chci lidem v kraji přinést nové příležitosti pro jejich pracovní i osobní rozvoj, stejně jako zajistit dostupnost klíčových služeb pro spokojený život. Ať už se jedná o zdravotní péči, dopravní obslužnost, kvalitní vzdělávání, ale i třeba pocit bezpečí. Jsem přesvědčený, že to společně dokážeme,“ shrnuje svůj přístup k vedení Plzeňského kraje lídr kandidátky Jan Šašek (ODS).

Společná kandidatura je pokračováním úspěšné spolupráce z minulých krajských voleb. Koalice se chce po volbách zaměřit na podporu a vytváření podmínek pro investice s přidanou hodnotou jak pro kraj, tak pro jeho obyvatele namísto montoven. Prioritou je také zajištění kvalitního vzdělávání a lepšího propojení soukromého sektoru se středními školami. Koalice také myslí i na zlepšení bezpečnosti jak ve městě Plzni, tak v ostatních, především průmyslových, oblastech Plzeňského kraje či zkvalitňování dopravní infrastruktury. Neméně důležitým tématem je podpora, v současné době upadajícího, regionálního zdravotnictví a rozšíření a rozvoj dostupné zdravotní péče do celého kraje.

„Úpadek regionálního zdravotnictví po dvou letech jeho správy Piráty je bohužel evidentní. Lékařů v kraji ubývá, dostupnost zdravotnické péče, zejména v těch řídce osídlených oblastech kraje, začíná být velmi špatná. To musíme změnit. A tím nemyslím, že to nutně musí zajišťovat kraj. Ale musíme jak lékařům, tak případným soukromým zdravotnickým zařízením, vytvořit takové podmínky, aby do našeho kraje přišli a tu péči našim obyvatelům zajistili. Tyto příklady známe i z jiných krajů a nevidím důvod proč by to nemělo fungovat i u nás,“ popisuje aktuální situaci ve zdravotnictví a své vize na jeho rozvoj Richard Pikner z TOP 09.

„Plzeňský kraj je skvělé místo k životu. Je naším společným zájmem, aby to tak i zůstalo. ODS a TOP 09 efektivně spolupracují v rámci SPOLU na celostátní úrovni. A je tedy víc než logické, že jsme podobný model upřednostnili i v rámci Plzeňského kraje. Věřím, že budeme úspěšní. Máme vizi, máme plán a víme, jak chceme náš kraj rozvíjet. Myslím, že si všichni přejeme promyšlený a poctivý přístup ke správě kraje a řešení problémů, které náš kraj má. Bezpečnost, zdravotnictví, příležitosti ekonomického rozvoje - to vše bude předmětem naší péče. Chceme na zlepšování těchto oblastí života společně pracovat,” říká Martin Baxa, předseda plzeňské ODS.

„V Plzeňském kraji k sobě máme blízko ve smyslu velmi podobného pohledu na to, jakým směrem chceme kraj směřovat a jak ho rozvíjet. Chceme, abychom správou kraje obyvatelům co nejméně komplikovali život, ale abychom je naopak uměli podpořit v tom co potřebují. Po minulých volbách jsme navíc začali připravovat celou řadu nových projektů, které však po valentýnském puči stojí a současné vedení kraje přešlapuje na místě a nekoná. A to je naším hlavním cílem – vrátit společně Plzeňskému kraji tah na branku,“ komentuje společnou kandidatur předseda TOP 09 Plzeňského kraje Petr Suchý.

„V Plzeňském kraji k sobě máme blízko ve smyslu velmi podobného pohledu na to, jakým směrem chceme kraj směřovat a jak ho rozvíjet. Chceme, abychom správou kraje obyvatelům co nejméně komplikovali život, ale abychom je naopak uměli podpořit v tom co potřebují. Po minulých volbách jsme navíc začali připravovat celou řadu nových projektů, které však po valentýnském puči stojí a současné vedení kraje přešlapuje na místě a nekoná. A to je naším hlavním cílem – vrátit společně Plzeňskému kraji tah na branku,“ komentuje společnou kandidaturu místopředsedkyně TOP 09 Plzeňského kraje Ilona Jehličková.
Společnou kandidaturu ODS a TOP 09 podporují i její celostátní předsedové Petr Fiala a Markéta Pekarová Adamová

„Mám radost ze spojení ODS a TOP 09 v Plzeňském kraji. Tým kompetentních lidí na naší kandidátce je připraven po letech stagnace vrátit kraji tah na branku. Lidé v kraji vědí, že už v minulosti jsme přišli s celou řadou projektů, které ale současná koalice zastavila. Ať už je to nová budova Západočeské galerie nebo rekonstrukce nemocnice v Rokycanech. To je důkaz stagnace a potřeby znovu odvážného vedení s vizí a energií. Právě energii, odvahu i zkušenost může kraji nabídnout náš lídr a kandidát na hejtmana Jan Šašek se svým týmem. Vzhůru k lepším zítřkům v Plzeňském kraji!” řekl předseda ODS Petr Fiala.

„Spolupráce TOP 09 a ODS v Plzeňském kraji skvěle funguje dlouhodobě. Jsem tomu ráda, ostatně i v letošních volbách se naše společná kandidátka jako jediná může utkat s populisty o vítězství. Na kandidátce voliči mohou vybírat z řady kvalitních osobností, které mají zkušenost nejen z komunální politiky, ale z klíčových oblastí jako například pan doktor Pikner, se zkušeností z krajského zdravotnictví. Nejen na kvalitní zdravotní péči se zaměří i v rámci programových priorit. Věřím, že to voliči v Plzeňském kraji ocení,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist