https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ods-varuje-pred-dalsimi-obstrukcemi-ohledne-dostavby-prazskeho-okruhu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: ODS varuje před dalšími obstrukcemi ohledně dostavby Pražského okruhu

31. ledna 2019 | ODS
ODS již na prosincovém zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy zařadila dvě usnesení, která měla urychlit přípravu dostavby vnitřního a vnějšího okruhu. Nyní víme, že za odmítnutím obou návrhů k dostavbě jsou vnitřní spory magistrátní koalice a neochota zástupců STAN k podpoře navrhované trasy.

„Jakékoliv zvažování změny trasy severní části Pražského okruhu je nebezpečné, nereálné a má za úkol pouze oddálit stavby o několik dalších let,“ říká předsedkyně klubu zastupitelů za ODS Alexandra Udženija.

ODS v Praze volby vyhrála a jedna z našich největších priorit bylo řešení neúnosné dopravy, včetně urychlené výstavby Městského a Pražského okruhu. Jako nejsilnější opoziční strana budeme tlačit na stávající koalici, aby nedělala žádné obstrukce při výstavbě obou okruhů.

„ODS trvá na tom, aby se Pražský okruh dokončil v souladu s platným územním plánem. Pokud by se mělo uvažovat o jiných trasách okruhu, protáhlo by se jeho dokončení až o deset let, a to prostě nemůžeme dopustit. Vyzývám pana primátora Hřiba, aby si stoupl před Pražany a jasně řekl, zda chce stavět okruhy tak, jak jsou plánované nebo ne. Prozatím od této aktivistické koalice slyšíme jen rozporuplná vyjádření,“ dodává Alexandra Udženija.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist